Sivilce makyajla nasıl gizlenir?

0
Makyaj
Makyaj

Olmadık bir zamanda sivilceleriniz mi çıktı? Sivilce nasıl gizlenir öğrenerek bu durumun yaratacağı kötü görünümün önüne geçebilirsiniz. Biz zamanlar sivilcelerini gizlemek için oldukça farklı bir yöntem kullanan bir kadınla tanışmıştım. Önemli bir günde eğer yüzünde sivilce çıkarsa sivilcenin üzerini kahverengi göz kalemiyle kapatıyordu ve bu yöntem oldukça etkiliydi. Hadi biz de makyaj ile bir sivilce nasıl gizlenir öğrenelim.

  • Sivilcenizin etrafındaki bölgeye bir makyaj malzemesi uygularken her zaman temiz pamuk veya kozmetik sünger kullanın, parmaklarınızı değil. Parmaklarınızı kullanırsanız enfeksiyona yol açabilecek mikropları bölgeye bulaştırabilirsiniz. Bu en önemli cilt bakımı ipuçlarından biridir.
  • Herhangi bir makyaj ürününü uygulamadan önce fazla yağdan kurtulmak için sivilcenizin üzerine tonik uygulayın.
  • Tonik tamamen kuruduktan sonra sivilcenizin üzerine az miktarda kapatıcı sürün. İlaçlı kapatıcı kullanmanızı tavsiye ederim (bentonit ve salisilik asit gibi leke karşıtı maddeler içeren).
  • Kapatıcının kurumasını bekleyin ve ardından kapatıcının yan taraflarını pamuk veya kozmetik sünger yardımıyla düzleştirin. Alternatif olarak makyaj fırçası da kullanabilirsiniz. Buradaki önemli nokta kapatıcının kenarlarını düzleştirerek daha az belirgin olmasını sağlamak.
  • Kapatıcı tamamen kuruduktan sonra belirginliğini azaltmak için pudra fırçası kullanın. Preslenmiş pudra yerine toz pudra kullanmayı tercih edebilirsiniz. Fırçanın ucuna aldığınız az miktarda pudrayı bölgeye dağıtın. Sivilceyle olan temasınızı en aza indirin, sivilce ile temas etmeniz tahriş olmasına, kızarmasına neden olacaktır.
  • Eğer sivilce üzerinde fondöten kullanacaksanız, sarı veya tonlarında bir fondöten kullanın, sarı kırmızıyı dengeleyecektir.
  • Sivilceyi küçültmek için sıkmayı deneyebilirsiniz, ancak unutmayın ki sıkmak sadece geçici bir çözümdür ve daha farklı sorunlara yol açabilir.

İpuçları

  • Fondöteninizle aynı tonda bir kapatıcı kullanın.
  • Unutmayın, çok fazla makyaj yapmak sivilcenin görünürlüğünü azaltmanın aksine, insanların dikkatini oraya çekecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.