Sivilce nasıl sıkılır nelere dikkat edilmelidir?

0
Gülümseyen kadın
Sivilce nasıl sıkılır

Sivilceler özellikle de bayanların çok sık karşılaştığı ve savaştığı cilt sorunları arasında yer almaktadır. Cildin görünümünü bozan ve can sıkıcı bir durum oluşturan sivilcelerden kurtulmak için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Bunlar arasında sıkça uygulanan ve yanlış bir yöntem olan sivilceleri patlatmak ilk sırada yer almaktadır. Sivilceler patlatıldıkça üremekte ve ciltteki diğer bölgelere de dağılmaktadır. Bu nedenle sivilceleri sıkarken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Sivilce nasıl sıkılır ve nelere dikkat edilmelidir diyorsanız bu yazımızda sizlere vereceğimiz detaylı bilgileri kullanabilirsiniz.

Sivilce Sıkarken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Sivilceler konusunda ilk olarak dikkat etmeniz gereken burun çizgisi üzerinde kalan sivilcelerin sıkılmamasıdır. İltihaplı sivilceyi sıkmak herhangi bir sorun yaratmamaktadır. Fakat kişiler sivilceyi sıkma yöntemini yanlış uygulamasından dolayı sivilceyi içe doğru patlatmakta ve içeride dağılan iltihap sivilcenin başka bölgelere de dağılmasına neden oluyor. Bunun sonucunda o bölgede ciddi bir iltihaplanma oluşuyor ve o bölge büzüşerek iyileştiğinde leke kalıyor. Bu nedenle sivilceleri iltihap dışa çıkacak şekilde sıkmak gerekiyor. Sivilce nasıl sıkılır konusunda sizlere önerebileceğimiz ilk bilgi buydu.

Sivilceleri Sıkmak Doğru Bir Yöntem mi?

Sivilceleri sıkmak elbette ki doğru bir yöntem değildir. Sivilce sıkılırken iltihabın içe doğru yayılmasına ve ciltteki diğer bölgelerde de sivilce oluşmasına neden olunabilir. Bu nedenle sivilceleri sıkmaktan uzak durulması gerekir. Bu aşamada bir doktor kontrolünde sivilcelerin tedavisi edilmesi en doğru yöntemdir. En önemlisi de sivilceler sıkıldığında ciltte iz kalmasına neden olmaktadır. Dermatologlar tarafından sivilcelerinizin temizlenmesini sağlayacak tedavi yöntemleri sizin için en doğrusu olacaktır.

Sivilceler Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sivilce oluşumuna neden olduğu düşünülen güneş kremleri konusundaki bu düşünce aslında yanlıştır. Önemli olan doğru güneş kremi seçimidir. Çinko oksitli bir güneş kremi seçimi yapmaya özen göstermelisiniz.

Yüzünüzü sık yıkamaktan kaçının bu sivilce oluşumuna ve cildinizin kurumasına neden olacaktır. Yüzünü fazla yıkamıyorsun bu nedenle sivilce oluşuyor düşüncesinden kaçının. Yüzünüzü günde iki kez yıkamanız yeterli olacaktır.

Sivilceler konusunda uygulanan yöntemler arasında yoğurt, diş macunu ve sabun köpüğü yer alıyor. Fakat bunlar doğru bilinen yanlışlar arasında. Bu tür uygulamalar cildinizde kızarıklıkların oluşumuna, enfeksiyonlara ve kalıcı lekelenmelere neden olabilmektedir. Cildinizde alerjik reaksiyonların görülmesine neden olan bu ilkel yöntemleri kullanmaktan kaçınmalısınız.

Ayrıca sivilce konusunda sivilce nasıl sıkılır konusundan daha önemli bir konu daha var ki oda bir başkasının kullandığı sivilce kreminin size de iyi geleceği düşüncesidir. Güzellik merkezlerinde uygulanan tedaviler, eczanelerden sivilce için alınan ilaçlar ve komşu ya da arkadaşlardan alınan öneriler her ne kadar doğru olsa da bazen düzeltilemeyecek lekelerin oluşumuna neden olabilmektedir. Bu nedenle başkasının denediği bir uygulamanın size de iyi geleceği gibi bir yanlış düşünceye kapılmayınız. Mutlaka doktor kontrolünde bir ilaç kullanmayı deneyin.

Yüzünüzde sivilce var ve dışarıya çıkmanız gerekiyor. Peki ne yapmalısınız? Yüzünüzdeki sivilceleri pudra ya da fondöten ile kamufile edebilirsiniz. Fondöten ya da pudra kullanmanız cildinizde sivilce oluşumuna neden olmaz. Burada önemli nokta kaliteli bir kozmetik ürünü kullanmanız olacaktır.

Sivilceler konusunda verebileceğimiz öneriler bu kadar. Bunun dışında uymanız gereken en önemli kural mutlaka bir cildiye doktorunun kontrolünde krem kullanmanız olacaktır. Sivilce nasıl sıkılır ve neler yapmanız gerekir sorununun yanıtını size en iyi şekilde doktorunuz verecektir. Bu nedenle hekim kontrolünde kullanacağınız kremler daha da faydalı olacaktır. Doğru uygulanan yöntemler sayesinde sivilcelerinizden lekesiz bir şekilde kurtulabilirsiniz. Bu nedenle mutlaka sivilcelerinizi sıkmaktan uzak durun ve doktorunuzun önerdiği kremi kullanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.