Sivilce tedavisi sırasında

0

 

akne tedavisi olurken
Sivilce tedavisi sırasında

Sivilceler için kullanılan bir çok sivilce ilacı bulunuyor. Sivilce ilaçlarını kullanarak sivilce tedavisi tamamlanmıyor. Sivilce ilaçları kullandıktan sonra da bazı noktalara dikkat etmeniz gerekli. Belki cildinizin bakımı sivilce tedavisinin ve önlenmesinin en önemli parçasıdır Sivilce tedavisine onca zaman ve para harcadıktan sonra birkaç ipucu size sağlıklı ve güzel bir cildi korumanıza yardımcı olacaktır.

1

Sivilce tedavisi sırasında cilt bakımının önemli bir parçası olan yağsız bir güneş kremi kullanın. Erken yaşlanma, kırışıklıklar ve kanseri önlemek için önemli bir yardımcı olan güneş kremi aynı zamanda sivilce ilaçlarının uygulamasından sonra güneşe karşı daha hassas olan cildinizin korunmasına yardımcı olur.

2

Sivilcelerinizle savaşırken bir yandan da cilt bakımınızı ihmal etmeyin. Cildi kurutmadan nemlendiren bir sabun, geceleri kullanmak için nemlendirici yüz kremi, kaliteli yağsız bir güneş kremi ve maskeler temel cilt bakımınızın vazgeçilmez parçalarıdır. Bu ürünlerin cilt tipinize uygun olması da önemlidir. Özellikle sivilceli bir cilde sahip olduğunuzdan dolayı bir profesyonelden bu konuda yardım isteyebilirsiniz.

3

Sivilcelerinizden kurtulmak için ilaçlar kullanırken bir yandan da sivilcelerinizi makyajla kapatmaya çalışmak sivilcelerinizin çoğalmasına neden olacaktır. Makyaj cildi tamamen sarar ve nefes almasını engeller. Bu da sivilce oluşumunu hızlandırır. Bu nedenle sivilce tedavisi sırasında fondöten, pudra veya kapatıcı ürünler kullanmadan makyajınızı sade bir şekilde yapmayı tercih edin.

4

Sivilce tedavisi sırasında ve sonrasında her zaman vücudunuzun sağlıklı olmasına özen göstermeniz gerekir. Taze meyve, sağlıklı yağlar ve sebze açısından zengin bir beslenme düzeni oluşturmalısınız. Sağlıklı beslenme ayrıca sivilcelerin azalmasında da etkili olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.