Sivilce yaraları nasıl geçer bitkisel çözüm

1
Dalgalı saçlar
sivilce yaraları nasıl geçer

Herkes pürüzsüz bir cilde sahip olmayı ister. Çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelen sivilcelenme ilk olarak hormonların arttığı dönemlerde yani ergenlik dönemlerinde kendi göstermeye başlar. İleri yaşlarda da cilt temizliğine önem verilmediği durumlarda, yağlı cilt tiplerinde devamlı görülen bir problemdir. Sivilcelerin bilinçsiz bir şekilde sıkılması ile oluşan yararlar zamanla kendini kalıcı olarak ize dönüştürebilmektedir. Kişinin sıkma işlemi ile oluşan yaraların yanı sıra kendi kendine kururken meydana gelen yara görünümüne de rastlana bilinir.

Sivilce Yaraları Nasıl Geçer?

Sorusunu birkaç madde ile sıralamak gerekir;

1

En baş kural cildi temiz tutmak ve kimyasal içeriği yoğun olan ürünlerden kaçınılmalıdır.

2

Sirke ve limon suyunu karıştırıp, su dolu bir kabın içine dökülür. Her gün pamukla tonik görevinde yüz silinebilinir. Hazırlanan karışım buzdolabında saklanması gerekir.

3

Su içmenin en büyük katkısı da cilt içindir. İçilen su miktarı cildin nemini arttırır.

4

Her gece uygulayabileceğiniz bir başka yöntem de elma sirkesini pamuk yardımı ile yatmadan önce yüzü temizlemek. Bu sirkenin içeriğinde bulunan vitaminler yüzünüz için iyi gelecektir.

5

Cilt kızarıklıklarına ve kabartıları için temizlediğiniz cildinize her gece buz kompresi uygulaması da yapabilirsiniz.

6

Kendi hazırlayacağınız badem sütü ile cildinizin tonik ihtiyacınızı bu doğal yöntemle karşılamak, ciltte oluşmuş yaralara da iyi gelecektir. Yapımı kolay olan bu sütü hazırlamak için

7

Bir gece öncesinden bir bardak badem suya yatırılır.

8

Ertesi gün bekletilen bademler suyu döküldükten sonra blender yardımı ile ezilir. Daha sonra süzülerek süt elde edilir ve yüze uygulanır.

9

Akşamları temiz cildinize süreceğiniz nemli toz şeker ile 10 dakika bekletip ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu cildin gergin bir hal almasını da sağlamaktadır.

10

Marul ile uygulama yapmak sivilce yaralarına iyi gelmektedir. 20 gramın yeterli olacağı miktarda ki marul doğranıp su ile kaynatılır. Sabah akşam cilt pamuk yardımı ile hazırlanan su ile silinir.

11

Bunların yanı sıra; ceviz yaprağı, sinir otu ve sabun otu kökü de cildiniz de meydana gelmiş yaraların iyileşmesi ve lekeleri önlemek için kullanılacak diğer yöntemler arasındadır.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.