Sivilceler için cilt bakımı nasıl yapılır?

0
Sivilceye özel cilt bakımı
Sivilceler için cilt bakımı

Sivilce insanların, gençlikten, yetişkinliğe geçişlerinde kabusu olabilmektedir. Günümüzde birçok firma insanları sivilcelerden kurtaracağını iddia eden Sivilce kremleri ve sistemleri sunduğu iddia etmektedir. Fakat bu kremler pahalı ve yan etkileri olan ürünlerdir. Fakat sivilce için ev yapımı cilt bakımı ile sivilcelerden kurtulmak hiç de pahalı değil. Zaten hemen bütün rahatsızlıkların tedavisi ve ilacı doğada mevcuttur. Bu nedenle sivilce için ev yapımı cilt bakımı en ucuz alternatiftir. Ayrıca sivilce için ev yapımı cilt bakımı ürünleri ucuz olduğu kadar da ve etkilidir.

Sivilceler için cilt bakımı malzemeleri

  • Limon
  • Domates
  • Bal
  • Yoğurt
  • Aspirin
  • Çay ağacı yağı
  • Papaya suyu
  • Soğuk su

Sivilceler için bitkisel cilt bakımı

1

Domates ve limon ince dilimler halinde kesin. Cildinizin sivilceden etkilenen alanlarına limon dilimleri yerleştirin ve sonra limon dilimlerinin üzerine domates dilimleri koyun. Bu doğal asidik meyve, ciltteki hem enfeksiyonu, hem de sivilceleri yok edecektir. 10 dakika boyunca cildiniz üzerinde onları bırakın, sonra soğuk su ile cildinizi durulayın. Şayet cildiniz hassas ise, limonu ayrı, domatesi ayrı kullanabilirsiniz.

2

Eşit miktarlarda yoğurt ve balı karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze sürün ve 10 dakika bekletin. Soğuk su ile durulayın. Yoğurt cildinizi temizler ve sivilcelerin yok olmasına yardım eder, ayrıca bakteri oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Bal anti bakteriyel olduğu için çatlamış tahriş olmuş cildin iyileşmesine yardımcı olur ve cildi yumuşatır.

3

Aspirin ve yoğurt maskesini yapmak için aspirini toz haline getirin ve biraz bir yoğurt ile karıştırın. Bu maske gözenekleri açar ve ciltte oluşabilecek enfeksiyonları öldürmeye yardımcı olur. Aspirin beta hidroksit asit içerdiğinden sivilce ve sivilcelere karşı mücadelede büyük yararlar sağlar. Hazırladığınız aspirin ve yoğurt karışımını yüzünüze maske olarak uygulayın ve yaklaşık 10 dakika bekletin. Soğuk su ile durulayın.

4

Sivilceler için çay ağacı yağı veya taze papaya suyunu yüzünüze birkaç damla uygulayın. Bunların ikisi de enfeksiyonları önlemeye yardımcı olur ve gözeneklerin tıkanması nedeni ile oluşan sivilcelerin oluşumunu engeller. Ayrıca ciltte oluşabilecek bakterilerle de mücadele eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.