Sivilceler için doğal tedavi yöntemleri

0
Yüz maskesi
Sivilceler için doğal tedavi yöntemleri

Sivilce tedavisi için üretilen krem ve diğer ürünlerin, soyulma, döküntü ve tahriş olma gibi yan etkileri olabilmektedir. Fakat sivilcelerin tedavisi esnasında meydana gelebilecek olan rahatsız edici yan etkilerinden kurtulmak çok kolay. Sivilceler için doğal tedavi yöntemleri ile cildi tahriş etmeden de sivilceler tedavi edilebilir. Kimyasal ilaçları kullanmadan da Sivilceler için doğal tedavi yöntemlerini evinizde de kendi kendinize çok kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz. Evinizde yapacağınız birtakım doğal ilaçlarla cildinizi temizlemek, cilt bakımı yapmak, cildinizi ilaçların istenmeyen yan etkilerinden de koruyacaktır.

Elma sirkesi

Elma sirkesi asit yüksek düzeyde içerir ve cildin yüzeyinde bulunan asitin değerine yakın bir pH değerine sahiptir. Bu nedenle yüzümüzü kaplayan ince asit tabakası, cilt yağlarını dengeler ve bakterileri öldürür. Bu asit manto sabun ve yüz kremleri kullanımı nedeniyle hasar görmüş olabilir ve bu nedenle sivilce döküntülerini önlemek amacıyla yeniden kurulmalıdır. Bunun için de sulandırılmamış elma sirkesini temiz bir sprey şişeye doldurun ve yüzünüzü iyice yıkandıktan sonra hazırladığınız sprey ile yüzünüzü nemlendirin. Sivilceleri önlemek için günde iki kez elma sirkesi kullanabilirsiniz.

Yemek Sodası

Yemek sodası bakteri, deri üzerinde tedaviye dirençli sivilceleri, özellikle Candida bakterilerini öldürür. Candida bakterisinin neden olduğu Sivilceleri bazen ortadan zor olabilir. Candida sivilcesini tedavi etmek için yapılan ve içeriğinde benzoil peroksit bulunan krem ve losyonlar tedavide faydalı olamaz. Bu tip sivilceleri tedavi etmek için yemek sodası suyu karıştırarak yumuşak bir hamur oluşturun. Sivilcenin bulunduğu bölgeye, dairesel hareketler kullanarak, cilde uygulayın. 30 saniye sonra, su ile iyice durulayın. Sodalı hamur için 1 fincan su ve 1 fincan karbonatnu iyice karıştırın. Sivilceleri yok etmek için veya lekeleri azaltmak için günde iki defa yemek sodası kullanabilirsiniz.

Kalamin Losyon

Kalamin losyon, böcek ısırıkları, suçiçeği, zehirli meşe ve alerjik deri reaksiyonları gibi döküntüleri ve kaşıntılı durumlar için geleneksel bir tedavi yöntemidir . Kalamin losyon da sivilce püstüller ve kistler için oldukça etkili bir doğal tedavi yöntemidir yapmak . Mineral Kalaminden yapılmış losyon, cildi tahriş etmeden sivilce lekeleri kurutabilir. Kalamine losyonu karıştırın, daha sonra pamuklu bir çubuğun üzerine biraz sıkın. Sivilcenin üzerine doğrudan Kalamine losyonu uygulayın ve kurumaya bırakın. Kalamin Losyon sabaha kadar sivilcenin üzerinde bırakılır ve sabah ılık su ile durulanır. Kalamin Losyon günde sadece bir kez kullanılmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.