sivilceler için evde yapılan maskeler etkili mi

0
Sivilce maskesi
Sivilceler için maske

Sivilceler için evde yapılan maskeler düzenli kullanımda etkili sonuçlar elde etmenizi sağlarlar. Her hafta bir ev yapımı yüz maskesini bir kaç kez kullanarak gerçekten cildinizin durumunu iyileştirmeye yardımcı olabilirsiniz. Sivilceleriniz geçtikten sonra bile yedi ila on günde bir defa sivilce maskesi uygulamaya devam etmeniz gerekir.

Sivilceler için evde yapılan maskeler

Yulaflı sivilce maskesi

Yulaf cildinizi aşırı derecede kurutmadan temizlemeye yardımcı olur. Cilt üzerinde yer alan ve sivilcelere neden olan bakterilerle savaşta etkili bir sivilce maskesi malzemesidir. Yulaf ezmesi ile etkili bir sivilce maskesi elde edebilmek içinş bal gibi doğal bir antiseptikle karıştırmak faydalı olacaktır. Bir kaseye şekersiz yulafı koyun ve üzerine ¼ bardak bal ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra cildinize yapıştırın. 10 dakika kadar sivilce maskesini yüzünüzde bekletin. Yüzünüzü yıkadıntan sonra yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Elma püresi sivilce maskesi

Elma doğal asitler, pektin ve tanen içerir. Elma cildinizi besleyecek, yumuşak ve nemli bir hal almasını sağlayacaktır. Buğday tohumu veya esmer şeker gibi nazik peeling malzemeleri kullanarak cildinizin üzerindeki ölü cilt hücrelerini kaldırabilir ve sivilce tedavisinde etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Toz halindeki esmer şekeri ve püre haline getirdiğiniz elmatyı iyice karıştırın. Yüzünüzü bu sivilce maskesi ile yumuşakça ovalayın. Ardından elma püresi sivilce maskesini 15 ila 20 dakika yüzünüzde bekletin.

Bal kabaklı sivilce maskesi

çay içen kadın
evde sivilce maskesi

Bal kabağı E ve C vitaminleri ve mineral çinko gibi besin açısından zengin olduğundan sivilce maskesi için mükemmel bir seçim olacaktır. 2 yemek kaşığı bal kabağı püresi ve 1 yumurtanın akını iyice karıştırın. Yüzünüze uygulayarak 15 ila 20 dakika kadar bekletin. Ardından yüzünüzü yıkayarak temizleyin.

Karbonatlı sivilce maskesi

Karbonat ev yapımı sivilce maskelerinde kullanılan en popüler maddelerden biridir. Karbonat yüz maskelerinde kullanıldığı gibi sivilce maskelerinde de son derece etkilidir. Sebebi de yüzdeki fazla yağı almasıdır. Karbonat sivilceleri önler ve ölü cilt hücrelerini ve gözenekleri kaldırmak için doğal bir peeling olarak çalışır. Karbonat ve su kullanarak bir hamur elde edin. Eşit miktarda su ve karbonat kullanabilirsiniz. Elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze yapıştırarak uygulayın ve yaklaşık 15 dakika kadar bekletin.

Narenciyeli sivilce maskesi

Limon, greyfurt, ıhlamur ve portakal gibi narenciyeler cilt için çok uygundur.  Narenciyelerin antiseptik özellikleri vardır ve cilt üzerindeki fazla yağı ortadan kaldırırlar. Bir narenciye meyve suyu kullanarak sivilce maskesi yapmak için, seçtiğniz narenciye suyu ile buğday ununu karıştırın. Burada miktar sivilce maskesinin hamurumsu bir kıvam almasını sağlamak amacıyla değişiklik gösterir. Narenciye suyu ile buğday ununu karıştırın ve hamur elde edin. 15 ila 20 dakika yüzünüzde hamuru bırakın ve sonra yüzünüzü yıkayın.

Evde yapılan sivilce maskelerinin en etkililerinden bir kaç örnek verdik. Bunun dışında diğer sivilce maskelerinin tarifleri için evde sivilce maskesi makalemize göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.