Sivilceler için sütlü çilekli maske

| 2012/10/10 | 0 Comments
çilekler

Sütlü çilekli maske

 

Sivilceli bir cilde sahipseniz yalnızca ilaç kullanıp, bakım uygulayarak sivilcelerinizden kurtulamazsınız. Beslenme düzeninizi de değiştirmeniz gerekir. Bu daha çok sağlıklı beslenmenizi sağlar ve aslında tüm vücut sağlığınız için gereklidir. Sivilceler için kullanılan ilaçlar cildin kurumasına ve kızarmasına neden olabilir. Bu nedenle ilk olarak doğal tedavileri deneyebilirsiniz. Sivilce sorununuz devam ederse bir doktordan yardım almalısınız. Bir sivilce kürü yapabilmek çok da zor değildir. Sivilceler için bitkisel bakım uygulamak cildinizi zararlı kimyasalların kötü etkilerinden koruyacak ve cildinizin doğal bir şekilde güzelleşmesini sağlayacaktır. Sivilceler için sütlü çilekli maske yapmak için buzdolabınızda bulunan bazı gıdaları birleştirmeniz yeterli olacaktır.

Sivilceler için sütlü çilekli maske malzemeleri

  • 4 taze çilek
  • ½ yemek kaşığı un
  • ½ yemek kaşığı süt
  • Çatal
  • Cam kase

Sivilceler için sütlü çilekli maske tarifi

1

Bir cam kase içine 4 çilek yerleştirin. Çilekleri kalın bir lapa olana kadar bir çatal ile ezin.

2

Çileklerin üzerine ½ yemek kaşığı unu ve ½ yemek kaşığı sütü ekleyin.

3

Karışımı kalın bir hamur haline gelene kadar çatal ile birlikte ezin. Böylece maskeniz hazır olacak. Sivilceler için sütlü çilekli maskenizi gözlerinize ve dudaklarınıza değdirmeden yüzünüze sürün.

4

20 dakika boyunca yüzünüzde maskeyi bırakın.Çilek sivilce tedavisinde etkilidir ve ölü cilt hücrelerini temizleyen salisilik asit içerir.

5

Sivilceler için sütlü çilekli maskenizi ılık suyla durulayın. Cildiniz çilek ve sütün sakinleştirici etkisi sayesinde pürüzsüz bir hale gelecektir.

İpuçları ve uyarılar

Bu maskeyi haftada birkaç kez kullanın. Vücuttaki sivilcelerin tedavisi için banyo suyunuzun içinde çilek yaprağı ekleyebilirsiniz.
Maskenizin gözlerinize temas etmesinden kaçının.

 

 

 

 

 

Etiketler: , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel sivilce tedavisi, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.