Sivilcelerden hızlı kurtulma yolları

| 2015/01/14 | 0 Comments
Sivilce tedavisi

Sivilcelerden hızlı kurtulma yolları

Hiç kimse aynaya baktığında sivilce görmekten hoşlanmıyor. Amerikan Dermatoloji Akademisi’ne göre, tüm insanların yüzde 85’i yaşamları boyunca yüzlerinde sivilce izlerine rastlayıp onları problem yapmıştır. Büyük sivilcelerden hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız bu daha olumsuz yaralara sebep olabilir. Sivilcelerden çıkan irinlere ve acılara çözüm yoktur. Sivilce kaldırılması ve önlenmesi sabır isteyen eden bir süreçtir. Çoğu sivilcelerin yok olma süreçleri 4 – 8 hafta boyunca sürmektedir.

İhtiyacınız oacak şeyler

  • Hafif yüz sabunu veya temizleyici
  • Benzoil peroksit ya da salisilik asit ile Sivilce tedavisi ilacı
  • Yağsız kozmetik cilt renklendiricisi

Büyük sivilcelerden hızlıca kurtulun

Tüm sivilce tedavileri herkes için etkili değildir, herkeste aynı olumlu sonucu vermeyebilir. Bu yüzden bir dermatolog ile görüşmek gerekli olabilir. Aynaya baktığında büyük sivilce görmek herkes için acı verici olabilir.

1

Günde iki kez ve daha fazla yumuşak bir sabun ve ılık bir su ile cildinizi dikkatli bir şekilde yıkayın. Dermatologlar yüzünüzü yıkarken parmak uçları ile masaj yapmayı önermektedir. 8 – 14 dakika boyunca cildinizin kurumasını bekleyin.

2

Topikal sivilce ilaçları ile tedavi yöntemi uygulayabilirsiniz. Cildiniz ıslak iken sivilce ilaçları kullanmak olumsuz sonuçlar doğurabilir. Cildinizin kuru olmasına dikkat edin.

3

Topikal sivilce tedavisini sorunlu alanlara uygulayın. Yağsız kozmetik cilt renklendirici ürünler sivilcelerin üstlerine etki etmekte ve azaltmaktadır.

Uyarılar

  • Bir dermatolog drenaj,cerrahi eksizyon, korti kosteroid enjeksiyonu veya reçeteli ilaçlar ile şiddetli sivilce tedavileri önerebilir.

Etiketler:

Kategori: Cilt Sorunları, Genel, Sivilce-Akne

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.