Sivilcelerden hızlıca nasıl kurtulabilirsiniz?

0
Pürüzsüz cilt
Sivilcelerden kurtulmak

Acil durumlarda sivilcelerden hızlıca nasıl kurtulabilirsiniz bilmeniz önemli olabilir. Sivilceler, onlarla yaşayamazsınız ve sadece bir tanesi bile görünümünüzü bozmaya yetebilir. Bu zamansız oluşan lekeler erkeklerde ve kadınlarda en olmadık zamanlarda yayılma eğilimindedirler. Rutin uygulanan etkili ve önleyici cilt bakımları sivilcelerinizin büyümesini önlese de ara sıra çıkan korkunç sivilceler insanlığın kaçınılmaz bir tarafı gibi gözüküyor. Sivilceler genellikle idare edilebilir olsalar da, en belirgin olanları (özellikle okul fotoğrafı çektireceğiniz günde veya düğün gününüzde çıkanları) için acil ilgi gerekir. Artık korkmanıza gerek yok, şimdi size sivilcelerinizden hızlıca kurtulmanın yollarını söyleyeceğiz.

En önemlisi asla sivilcelerinizi sıkmayı denemeyin. Çoğu zaman bu görünümünü kötüleştirir ve ciddi bir yaraya dönüşebilir. Cildinize zarar vermeden sivilcelerinizi gizlemek veya kapatmak için çeşitli yöntemler vardır.

Buz kullanın

Küçük bir havluya buz koyun ve kapatın. Havluyu nemlendirin. Buzla doldurulmuş havluyu direk olarak sivilcenizin üzerine koyun ve yaklaşık yarım dakika bekleyin. Bu şekilde kızarıklığınızdan kurtulacak ve sivilcenizin iltihabı azalacaktır. Dışarı çıkarken acele sıcak duş almayın, sıcak su gözeneklerinizi büyütecek (sivilcelerinizin daha büyük görünmesine neden olacak) ve sivilcelerinizin kızarıklığını artıracaktır.

Reçetesiz leke giderici akne ürünleri kullanın

Tüm eczanelerden kolaylıkla ulaşabileceğiniz ve aralarından kendi seçiminizi yapabileceğiniz onlarca marka vardır. Makyajınızın altında sürülü durabilecek ve daha iyi tedavi sunan salisilik asit barındıran cilt bakımı ürünlerini tercih edin. Cildinizin gösterebileceği reaksiyonlara karşı nemlendirici kreminizi hep yanınızda taşıyın, çünkü salisilik asit cildinizin kurumasına neden olabilir. Eğer gerekiyorsa sadece sivilcenizin üzerine değil sivilcenizin etrafına da nemlendirici sürebilirsiniz. Böyle bir kremi ya da jeli bulamayacağınız bir yerdeyseniz, bir miktar pamuğa alkol dökün ve direk sivilcenizin üzerine sürün. Sivilcenizin kurumasıyla en hızlı şekilde ondan kurtulmuş olacaksınız.

Kapatıcı sürün

Sivilcenizi kapatabilecek cildinizin tonuna uygun bir kapatıcı edinin. Doğru tercih ettiğiniz bir kapatıcı sivilcenizi saklamakta harikalar yaratacaktır.

Diş macunu sürün

Çok garip bir yöntem olsa da, sivilcenizin üzerine direk diş macunu sürerek ondan en hızlı şekilde kurtulursunuz. Diş macunu sivilcenizi kurutarak kızarıklığını ve iltihabını azaltır. Diş macunu sürecekseniz en uygun zaman uyumadan öncesidir, böylece tüm gece boyunca sivilcenizi iyileştirecektir.

Sivilcenizden en hızlı şekilde kurtulmanızı sağlayan bu öneriler en çaresiz zamanlarınızda çok işinize yarayacaktır. Yine de cildinizin ihtiyacına göre düzenli olarak cilt bakımı yapmalısınız. Eğer kırmızı ve ağrıyan sivilceleriniz çoksa, uzun vadeli çözümler için bir dermatoloji uzmanına görünün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.