Sivilcelerden kurtulma yolları nelerdir?

0
pürüzsüz cilt
Sivilcelerden kurtulma yolları

Sivilceler herkesin başına gelebilen, yaygın görülen bir cilt sorunudur. Bazı kişilerde nadiren görülse de bazı kişiler sürekli bu sorunu yaşayabilir ve sivilcelerden kurtulma yolları arayabilirler. Sivilcelerden kurtulmak için sayısız ticari ürün üretilmiş olsa da evde hazırlayacağınız doğal tedaviler ile de sivilcelerin önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda cildinizi tazeleyip güzelleştirebilirsiniz de!

Sivilcelerden kurtulmak için gereken malzemeler

  • Yulaf ezmesi
  • Blender
  • Sde yoğurt
  • Çay ağacı yağı
  • Beyaz sirke
  • Bal
  • Diş macunu

Sivilcelerden kurtulma yolları

1

Yulaf ezmesini blendera koyarak toz haline getirin. Eşit miktarda toz haline getirdiğiniz yulaf ile yoğurdu karıştırın. Bu karışıma birkaç damla çay ağacı yağı ekleyin ve karışımı yüzünüze parmak uçlarınız ile nazikçe uygulayın. Çay ağacı yağı doğal bir antibiyotiktir. Cildinizi duruladıktan sonra nazikçe kurulayın. Sivilcelerinizi sıkmaya çalışmayın.

2

Bir havlunun içine bir miktar buz koyun ve sarın. Havluyu cildinizdeki kızarıklıkların üzerine koyarak bekleyin. Soğuk uygulama kızarıklıkları ve şişlikleri azaltacaktır.

3

İçinde iltihap olan sivilcelerinizin üzerine beyaz sirkeye batırılmış pamuklar ile bastırın. Beyaz sirke iltihabın sivilceden çıkmasını sağlayacak ve sivilceyi küçültecektir.

4

Sivilcelerinizin üzerine az miktarda bal sürün ve 20-30 dakika kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Balın antibakteriyel özelliği sivilcelerin çıkmasını engellemeye yardımcı olacaktır. Tüm gece kalacak bir sivilce kremi için de, sivilcelerinizin üzerine diş macunu sürüp sabah yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.