Sivilcelerden kurtulma yolları

| 2012/10/06 | 0 Comments

 

Sivilce özellikle ergenlik döneminde olan pek çok insan için doğal bir olaydır. Sivilce kimilerine göre utanç verici olabilir. Bu hastalık kontrol edilemez olsa da biraz çaba ile alışkanlıklarınızı değiştirerek sivilcelerinizi azaltabilirsiniz.

Sivilcelerden kurtulma yolları nelerdir

1

Her gün bir veya iki kez yüz, boyun ve alnınızı yıkayın. Sivilce olan bölgeleri dairesel hareketlerle parmak uçlarınızla ovalayarak yıkayın ve ılık su ile durulayın.

2

Sivilceler için satılan ilaçları kullanın. Cildiniz için en uygun olan ilacı bulmak için önce birkaç deneme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Sivilce ilaçlarının fiyatları geniş bir yelpazededir ve daha pahalı olanları her zaman iyi değildir.

3

Tüm cilt ürünlerini kullanırken dikkatli olun. Yalnızca yağsız olan makyaj, losyon ve güneş kremlerini kullanın

4

Saç bakım ürünlerinin yüzünüze değmesini engelleyin. Saç jölesi, saç spreyi ve köpük uygularken bir havlu ile yüzünüzü kapatın. Duş alırken, şampuan ve saç kreminden yüzünüzü korumaya çalışın ve eğer yüzünüze gelirse iyi bir yüz sabunuyla yüzünüzü temizleyin.

5

Yüzünüzdeki terden, mikroplardan ve kirden koruyun. Sıcak günlerde şapka ve gözlük kullanmamaya çalışın. Bunlar cildinizle temas halinde olduğundan mikropları çoğaltır. Saçlarınızın bile yüzünüzle temas etmesini engelleyin.

6

Sivilceleriniz kendinize güveninizi etkiliyorsa bir dermatoloğa görünebilirsiniz. Bir doktor çok daha önleyici tedbirler almanızda size yardımcı olabilir.

7

Diyet değiştirin. Çikolata, şeker, yağlı ve sağlıksız yiyecekler yemek kesinlikle sivilceleriniz için uygun değildir. Abur cubur tüketiminizi sınırlayın, vitaminleri bol miktarda alın ve genel olarak sağlıklı bir yaşam yaşamaya özen gösterin.

Etiketler: , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Genel, Sivilce-Akne

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.