Sivilcelerden kurtulmak için bitkisel maskeler ve tarifleri

0
sivilcelerden kurtulmak
Sivilcelerden kurtulmak için

Akneler doğru tedavi uygulanmadığında geçmeyen lekelere neden olabilirler. Özellikle kozmetik ürünlerle yanıt alınamayan akneli cilt problemlerinizden ev yapımı kolay maskeler ile kurtulmanız mümkün.

Özellikle yumurta limon gibi ana maddeler ile hazırlanan bu maskeler yüzünüzün yağ miktarını dengeler gözeneklerinizi temizler ve gözeneklerinizi sıkılaştırırlar. Gözeneklerin içinde biriken günlük kirlerin bu maskeler ile temizlenmesi uzun vadede cildinizde akne oluşumunu önleyecek , özellikle limon mevcut aknelerinizin mikrop yayılımını engelleyerek kısa sürede sönmesini sağlayacaktır.

Sivilcelerden kurtulmak için evde hazırlayacağınız maskeler ile cildinizi arındırır , temizler sıkılaştırırsınız.

Yumurta akı maskesi

Yumurta akını başka hiçbir madde ile karıştırmadan ve çırpmadan doğrudan yüzünüze uyguladıktan sonra kuruyana kadar bekleyip ılık su ile yüzünüzü temizlemeniz yağ dengenizi ayarlayacak gözeneklerinizi temizleyecek ve akne izlerini azaltacaktır.

Fesleğen maskesi

Fesleğen maskesi ise içerdiği antioksidan ile doğal ev yapımı tonik vazifesi görecektir.                 Yarım litre suyu kaynatıp 1 avuç fesleğeni 15-20 dakika demledikten sonra süzdüğünüz suyu soğutarak kullanabilirsiniz.

Deniz tuzu maskesi

Deniz tuzunu soğuk suyla karıştırarak uygulayabileceğiniz tuz maskesi dezenfektan özelliği ile akneye neden olan yağ oluşumunu azaltır . Eğer hassas bir cilde sahipseniz cildiniz yanabilir. Yanma hissi yaşanırsa bol soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

Yulaflı limon suyu maskesi

Yulaf ezmesi ve limon suyunu karıştırarak oluşturacağınız yulaf limon suyu maskesi ile gene cildinizde ki yağ dengenizi temizleyip gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz. 2 kaşık yulaf ezmesini limon suyu ile macun haline gelene kadar karıştırıp eşit miktarda yüzünüze sürdükten sonra 20 dakika bekletmeniz gerekmektedir. Cilde aynı zamanda yumuşaklık vermek için oluşturduğunuz macuna 2 kaşık bal ekleyebilirsiniz. Cildinizden ılık su ile maskeyi 20 dakika sonra temizleyip bebek gibi yumuşak ve sıkı gözeneklere sahip olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.