Sivilcelere karşı portakal kabuğu maskesi

0
Portakal kabuğu
Portakal kabuğu

Özellikle ergenlik döneminin en büyük sıkıntılarından birisidir sivilceler. Sivilceler birçok bölgede kendini gösterirler, fakat en fazla görülen bölge yüzdür. Sivilcelerin meydana gelmesindeki nedenler arasında stres, sıkıntı, yağlı yiyecek tüketimi, regl dönemleri ve bazı yiyeceklerin tüketimi gibi nedenler yer almaktadır. Sivilceler için en iyi çözüm sivilcelere karşı maske uygulamasıdır. Burada yapılan maskenin doğal olması çok önemlidir. Hazırlanışı kolay ve uygulanması da rahat bir maske ile başlayalım;

Sivilcelere karşı maske malzemeleri

  • 1 çay kaşığı portakal kabuğu rendesi,
  • 1 çay kaşığı limon kabuğu rendesi ve
  • 1 tatlı kaşığı da karbonat kullanacağız.

Sivilcelere karşı maske uygulaması

Maskenin yapımı ve uygulama işlemi aslında oldukça kolay ve basit. Öncelikle rendeleme işlemini doğru bir şekilde yapmalısınız. Rendeleme işleminde kalın olmamasına ve ince bir şekilde rendelemeye özen göstermelisiniz. Portakal kabuğu rendesinin üzerine karbonatı dökün, daha sonrasında limon kabuğu rendesini üzerine ekleyerek üçünü karıştırın. Burada tamamen limon ve portakalın asitlerinden yararlanıyoruz. Limonun kurutma özelliğinin olması, portakalın cildi canlandırması ve içeriğinde bulunan C vitamini, karbonatın ise cildinizde bulunan gereksiz yağı ciltten alması sivilceler için faydalıdır. Bu karışımı iyi bir şekilde ezerek sivilcelerin üzerine koyuyorsunuz. Eğer karışım kuru ise cildinize yapışmıyorsa birkaç damla limon suyu ilave edebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı sivilcelerin bulduğu bölgelere ve gözaltı hariç tüm yüzünüze sürebilirsiniz. Bu karışımı cildinize maske yaparak uygulayın. Sivilce maskesi cildinizle 20 dakika durduktan sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi cildinize haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz. Ayrıca maskeyi temiz bir cilde uygulamaya özen göstermelisiniz.

Sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız sivilcelere karşı maske uygulaması iyi bir yöntemdir. Bunun dışında sivilcelerin oluşumuna neden olan besinlerden de uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Bu maske sayesinde kısa bir sürede sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.