Sivilcelere son demek istiyorsanız

1

Sivilcesiz ciltCildinizde olan sivilcelere son vermek istiyorsanız, cilt bakımına özel bir önem vermelisiniz. Yüzünüzde sivilcelerin neden olduğu yara izleriyle dolaşmak hiç hoşunuza gitmeyecek bir durumdur. Bunlarla yaşamak zorunda değilsiniz. Duru ve parlak bir cilde sahip olmayı sizlerde hak ediyorsunuz. Bunun için bazı konulara dikkat etmelisiniz.

Sivilceleri gidermek ve oluşumunu engellemek için

Cildinizde sivilce izlerinin oluşmaması için, onları yok etmenin yollarını bulmalısınız. Fakat bu sivilceleri sıkmanızı ya da patlatmanızı gerektirmez. Bu sadece sivilce izlerinin daha kolay oluşmasını sağlar. Sizler öncelikle cildinizi temiz tutmalı ve cilt bakımını ihmal etmemelisiniz. Sivilcelerin olduğu bölgelere makyaj ürünlerinden sürmemelisiniz. Sivilce izlerinin oluşmaması için, önce cildinizde akne oluşumuna engel olmalı, sonra sivilce oluşmamasını sağlamalısınız.

Sivilce oluşumunu engellemek için, beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Bol miktarda su içmeli, meyve ve sebzelere ağırlık vermelisiniz. Cilt sağlığınızda vücudunuza alacağınız vitaminler çok önemlidir. Hem cildinizin temizlenmesine, hem de yenilenmesine yardımcı olurlar.

Sivilceler için özel kremlerde kullanabilirsiniz. Cildinize buzla destek olabilirsiniz. Sivilcelerin üzerine her gün buzla 15 dakika kompres yapabilirsiniz. Bu cildinizi pürüzsüz hale getirecek, sivilcelerin yok edilmesini sağlayacaktır.

Kuşburnu çekirdeği yağıyla her gün 2 defa cildinizi silebilirsiniz. Sivilcelere iyi gelen bu uygulama, aynı zamanda kırışıklıkların azaltılmasına ve cildinizin daha canlı görünmesine neden olur.

Günlük cilt bakımını da ihmal etmemelisiniz. Her gün uygun bir hafif temizleyiciyle cildinizin nefes almasını sağlamalısınız. Bu arada ellerinizle cildinize fazla dokunmayın. Özellikle elleriniz temiz olmadığında, buna dikkat etmelisiniz.

Cildinize her hafta buhar banyosu yapmalısınız. Bu gözeneklerin açılmasını ve sivilce oluşumunu önleyecektir. Daha sonra cildinize nemlendirici sürerek, bakımı tamamlayabilirsiniz.

Sivilceler için her zaman bitkisel yağlardan destek alabilirsiniz. Özellikle lavanta yağı, kandil çiçeği yağı, papatya yağı, nane yağı gibi esansiyel yağlar işinize yarayacaktır.

Tüm bunları yaparken güneş ışığından ve stresten uzak kalmalısınız.

1 Yorum

  1. GÜZEL ŞEYLERİ PAYLAŞMAK GEREK hanımlar metin hocanın et beni ve et çıkıntısı için yaptığı bitkisel ilacı süpermiş üstelik et benlerini de çok kısa sürede yok ediyor eşimin boynunda koltuk altında Apış arasında sırtında bir çok et beni vardı metin hocanın ilacını kullandı et benleri yok ettiı bir arkadaş doktora gitmiş iki adet ben için kendisinden 700 tl para istendiğini öğrenince zoruma gitti yazayım dedim yazdım her yere de yazacağım metin hocanın telefonu 05052135467 tamamen sıvı doğal bitkisel bir yağ bu ilacı günde 3 defa sürüyorsun 10 ile 15 gün içinde hepsi yok oluyor fiyatıda çok ucuz et benini yok eden ilaç 40 tl sarı kantaron yağı 20 tl toplaam 60 tl üstelik eve teslim kapıda ödeme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.