Sivilcelere son demek istiyorsanız

| 2015/09/28 | 0 Comments

Sivilcesiz ciltCildinizde olan sivilcelere son vermek istiyorsanız, cilt bakımına özel bir önem vermelisiniz. Yüzünüzde sivilcelerin neden olduğu yara izleriyle dolaşmak hiç hoşunuza gitmeyecek bir durumdur. Bunlarla yaşamak zorunda değilsiniz. Duru ve parlak bir cilde sahip olmayı sizlerde hak ediyorsunuz. Bunun için bazı konulara dikkat etmelisiniz.

Sivilceleri gidermek ve oluşumunu engellemek için

Cildinizde sivilce izlerinin oluşmaması için, onları yok etmenin yollarını bulmalısınız. Fakat bu sivilceleri sıkmanızı ya da patlatmanızı gerektirmez. Bu sadece sivilce izlerinin daha kolay oluşmasını sağlar. Sizler öncelikle cildinizi temiz tutmalı ve cilt bakımını ihmal etmemelisiniz. Sivilcelerin olduğu bölgelere makyaj ürünlerinden sürmemelisiniz. Sivilce izlerinin oluşmaması için, önce cildinizde akne oluşumuna engel olmalı, sonra sivilce oluşmamasını sağlamalısınız.

Sivilce oluşumunu engellemek için, beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Bol miktarda su içmeli, meyve ve sebzelere ağırlık vermelisiniz. Cilt sağlığınızda vücudunuza alacağınız vitaminler çok önemlidir. Hem cildinizin temizlenmesine, hem de yenilenmesine yardımcı olurlar.

Sivilceler için özel kremlerde kullanabilirsiniz. Cildinize buzla destek olabilirsiniz. Sivilcelerin üzerine her gün buzla 15 dakika kompres yapabilirsiniz. Bu cildinizi pürüzsüz hale getirecek, sivilcelerin yok edilmesini sağlayacaktır.

Kuşburnu çekirdeği yağıyla her gün 2 defa cildinizi silebilirsiniz. Sivilcelere iyi gelen bu uygulama, aynı zamanda kırışıklıkların azaltılmasına ve cildinizin daha canlı görünmesine neden olur.

Günlük cilt bakımını da ihmal etmemelisiniz. Her gün uygun bir hafif temizleyiciyle cildinizin nefes almasını sağlamalısınız. Bu arada ellerinizle cildinize fazla dokunmayın. Özellikle elleriniz temiz olmadığında, buna dikkat etmelisiniz.

Cildinize her hafta buhar banyosu yapmalısınız. Bu gözeneklerin açılmasını ve sivilce oluşumunu önleyecektir. Daha sonra cildinize nemlendirici sürerek, bakımı tamamlayabilirsiniz.

Sivilceler için her zaman bitkisel yağlardan destek alabilirsiniz. Özellikle lavanta yağı, kandil çiçeği yağı, papatya yağı, nane yağı gibi esansiyel yağlar işinize yarayacaktır.

Tüm bunları yaparken güneş ışığından ve stresten uzak kalmalısınız.

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel sivilce tedavisi, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir