Sivilcelerin geçmesi için bitkisel yöntemler

0
Kırmızı halı
Sivilcelerin geçmesi için

Sivilce vücudunuzun herhangi bir bölgesindeki cildinizde meydana gelen koyu lekelerdir. Sivilceler renk pigmentlerinin kist halinde bir bölgede aşırı tutunmalarıyla oluşurlar. Sivilce insanlar için bazen utanç verici bir durum olmaktadır. Siz de sivilcelerden kurtulmak için evinizde kolayca bulabileceğiniz doğal ürünleri kullanabilirsiniz. Doğal ürünlerden yapacağınız karışımlarla sivilce izlerini yok edebilir ve cilt renginizin özgün tonlarını tekrar yakalayabilirsiniz.

Sivilcelerin geçmesi için ihtiyaç listesi

  • Şeker
  • Bal
  • Yeşil çay
  • Karpuz suyu

Sivilcelerin geçmesi için adımlar

1

Toz şeker ile doğal peeeling yaparak sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Toz şeker tıkanmış gözenekleri açacak ve geniş gözenekleri normal hale getirecektir. Toz şeker içindeki glikoz miktarı cildi yumuşatmaktadır.

2

Bal kızarıklıkları gideren ve cildinize nem katan bir besindir. Balı tüm yüzünüze iyice yedirin. 15 dakika sonra balı cildinizden alın. Ilık su ile yıkayın. Cildinizi yumuşak havlu ile kurulayın.

3

Yeşil çay içerdiği antioksidanlar ile cildinizi taze tutacak ve daha genç görüntüye sahip olacaksınız. Yeşil çayı demlendirin ve hafif soğumaya bırakın. Daha sonra yeşil çayla cildinizi yıkayın. 10 dakika yeşil çayın kuruması için bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile durulayın.

4

Karpuz suyu içerdiği glikolin miktarı ile cildi nemlendirir ve besler. Karpuz suyunu direk cildinize uygulayabileceğiniz gibi ince karpuz dilimlerini cildinize koyabilirsiniz. Karpuz cildinizde 10 – 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Bu işlemi 5 – 7 gün boyunca yapın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.