Sivilcelerinizle mücadelede limon kullanabilirsiniz

0
limon dilimleri
limon

Sivilce tedavileri acı verici olabilir. Alt deriden türemiş sivilceler genellikle acılı bir seyir izlerler ve müdahale ettiğinizde daha çok acı çekebilirsiniz. Limon her derde deva bir meyvedir. Limonu sivilce ile olan mücadelenizde nasıl kullanabileceğinizi adımları izleyerek öğrenebilirsiniz.

1

Bir limonu iyice yıkayınız ve yarıdan kesin.

2

1 çay kaşığı limon suyunu bir kaba sıkın. Öncelikle limon suyunu seyreltmeniz gerekecek. 1 çay kaşığı kadar kaynamış suyu limon suyunun üzerine ekleyin. Daha fazla su eklemeyin çünkü limon suyu ne kadar seyreltilirse, etkisi o kadar azalacaktır.

3

Öncelikle hafif bir yüz temizleyici ile yüzünüzü yıkayıp temizleyin. Ardından pamuk toplarını hazırladığınız seyreltilmiş limon suyuna batırın ve yüzünüzdeki sivilceli bölgelere hafifçe bastırarak uygulayın.

4

Etkili bir tedavi için gece boyu seyreltilmiş limon suyunu gece boyu yüzünüzde bekletebilirsiniz. Eğer uygulamayı yaptığınızda veya bir süre sonra yanma hissederseniz yüzünüzü yıkayın. Hassas bir cilde sahipseniz yüzünüzde kızarıklıklar oluşabilir. Bu nedenle en uygunu limon suyunu öncelikle bileklerinizde denemenizdir.

5

Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayın ve ardından herhangi bir makyaj yapmadan önce yağlı ciltler için uygun olan bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.