Sivilceye çözüm limonda

0
limon
limon

Eğer artık sizde nasıl ve neyden üretildiğini bilmediğiniz kremleri kullanmaktan bıktıysanız artık sivilceye çözüm limonda. Şimdi akıllarınızdan sivilceye çözüm nasıl limonda diye geçiriyor olabiliriniz ama bunu şöyle açıklayabiliriz. Limon cilt bakımı ile ilgili yapılan karışımların çoğunluğunda bulunmaktadır. Sebebi cildi besliyor olmasıdır. Aslında çözüm yolunu düşündüğümüz kadar sivilcenin neden oluştuğunu da merak ediyoruz. Aslında tam olarak şundan oluyor diyebilecek kimse yok ama genellikle vitaminsizlik ve genetik sebeplerden dolayı yani hormonlardan dolayı olabileceği söyleniyor. Aslında hormonlardan olması akla daha mantıklı geliyor. Çünkü her insanda olup olmaması veya az ya da çok olması kişiden kişiye değişiyor. Diğer sivilce kremleri gibi kullandıktan sonra ciltte kuruma gibi hiçbir problemle karşılaşmazsınız. Gelelim nasıl yapıldığına…

Malzemeler

Limon

Adımlar

1

Bir limonu yıkayın ve kesme tahtası üzerine yerleştirin. Daha sonra bir bıçak yardımıyla limonu ortasından kesin.

2

Kullanabileceğiniz bir kap alın ve içerisine 1 çay kaşığı limon sıkın. Daha sonra limonu bir tatlı kaşığı su ile seyreltin. Unutmayın ne kadar az seyreltirseniz o kadar etkili olur.

3

Yumuşak bir cilt temizleyici bularak ( yoksa pamukta olabilir) yüzünüzü iyice temizleyin. Daha sonra pamuk toplarını limona batırarak cildinize çok baskı yapmadan sürün.

4

Bu işlemi genellikle gece yapmanız daha uygun olur. Gece yapın ve sabaha kadar yüzünüzde bekletin. Sabah kalkınca yüzünüzü önce ılık ve daha sonrada soğuk suyla iyice yıkayın.

5

Eğer maskeyi yüzünüze sürdüğünüzde bir süre sonra yanma hissediyorsanız yüzünüzü yıkayıp aynı işlemleri limonu biraz seyrelttikten sonra yapınız. Eğer uzun bir süre sonra yanma hissediyorsanız hissettiğiniz anda yıkayınız. Seyreltilmemiş ya da az seyreltilmiş hali her zaman daha etkili olur fakat yüzünüzü en iyi siz tanırsınız ve yüzünüzün kızarıp alerji olmasındansa karışımı daha seyreltik kullanmak sizin için daha iyi olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.