Siyah noktalar için buhar banyosu tarifi

0

buhar banyosuSiyah noktalar çoğu kadının ortak sorunlarından biridir. Buhar banyosu siyah nokta oluşumlarında oldukça faydalı bir uygulamadır. Siyah noktalar daha çok yağlı ve gözenekleri geniş ciltlerde daha fazla görülüyor. Ciltte kalan makyaj kalıntıları, kir, beslenme hataları bunların oluşmasında önemli bir yere sahip. Herkesin ipek gibi görünen, canlı ve parlak bir cilde sahip olma isteği vardır. Ancak cildinde siyah noktalar varsa, cilt bakımına daha fazla önem gösterilmesi gerekir. Özellikle mevsim değişikliklerinde bu sorun daha fazla yaşanır. Cildinize derinlemesine temizlik yapmanız kadar, bunu düzenli olarak yapmanızda önemli. Bu yüzden cilt temizliğini ihmal etmemeniz gerekir.

Buhar banyosuyla cildinizi güzelleştirin

Buhar banyosu yaparak cildin altındaki yağlı dokuda birikmiş olan toksinlerden kurtulmayı denemelisiniz. Buhar banyosunun ardından cildinizi bitkisel yağlarla desteklerseniz, detoks etkisini yaratabilirsiniz. Vücudunuzdaki toksinlerden kurtulmanızı ağlayan buhar banyosu, gözeneklerin açılmasını sağlayacaktır. Gözeneklerin yağdan, kirden arınarak açılması halinde, duru ve taze bir görünümü olan, ışıl ışıl bir cilde sahip olursunuz. Bu sayede cildinizde bulunan ölü hücreler yumuşar, siyah noktalar temizlenir ve oluşumu engellenir. Ayrıca kan dolaşımı hızlanacağından, cildiniz daha diri bir görünüme kavuşur.

Buhar banyosu tarifi

Buhar banyosu için size gerekli olan, pembe greyfurt, biberiye yağı, su, gül suyu ve havludur. Bir tencerenin içinde suyu kaynatın. Bunun içine 1 tane pembe greyfurtu dilimleyerek atın. İçine 1 çay kaşığı biberiye yağı ilave edin. Daha sonra hazırladığınız karışımı geniş bir kâsenin içine koyun. Başınıza bir havlu koyarak, yüzünüzü buhara tutun. Bu şekilde yüzünüzü 5-10 dakika buharla temas ettirin. Bu sırada gözlerinizi kapalı tutmalısınız. Cildinizin yumuşadığını ve gözeneklerinizin nefes aldığını hissedebilirsiniz. Cildinize uygun bir nemlendirici sürerek, bakımını tamamlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.