Siyah noktalar için çözüm yolları

0
Siyah noktalar
Siyah noktalar için çözüm

Herkes temiz ve güzel bir cildi olsun ister. Ne yazık ki, kahverengi ve siyah noktalar yüzünüzde oluşabilir ve kötü bir görünüm oluşturur. Fakat siyah noktalardan kurtulmak için bir takım doğal tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bir gecede siyah noktalarınızdan kurtulmak imkânsız olsa da, vereceğimiz birkaç güzellik tüyosu ile cildinizi hızlı bir şekilde daha pürüzsüz hale getirebilirsiniz.

İhtiyacınız olacak şeyler

  • Kimyasal peeling
  • Beyazlatıcı maske
  • Cilt soyucu

Siyah noktalar için basit çözümler

1

Lazer terapisi ile hızlıca siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Zira kötü görünümlü siyah noktalardan kurtulmak için en hızlı yöntem lazer tedavisidir. Bir dermatolog lazer tedavisi yöntemini uygular. Lazer ışınından gelen düşük ışığın istenmeyen siyah noktaları ortadan kaldırdığını ve cildi güzelleştirip parlattığını kanıtlamıştır.

2

Bir kimyasal peeling uygulayın. Siyah noktalardan hızlıca kurtulmak için diğer bir yol da kimyasal peelinglerdir. Bu güvenli yöntemde hasarlı derinin üst katmanını kaldırmak için asit kullanılır. Doktorlar kimyasal peeling uyguladıklarında hasarlı deriyi uzaklaştırırlar ve yerine daha sağlıklı bir cilt bırakırlar.

3

Mikrodermabrazyon ile koyu lekeleri çıkarın. Bu ağrısız işlem mikroskobik aşındırıcı kristaller ve basınç içerir. Bir doktor aşındırıcı kristaller ile cildinize yavaşça masaj yapar. Bu işlem renk pigmentasyonlarını eşitler, siyah noktaları ortadan kaldırır ve cildi yumuşatır.

4

Düzenli olarak cildinizi temizleyin ve peeling yapın. Düzenli bir cilt bakımı siyah noktaları kaldırabilir ve daha sonra oluşabilecek siyah noktaları önleyebilir. Pul pul dökülme ile ölü ve hasarlı hücreler ortadan kaldırılır. Ayrıca, bu ürünleri sorunları hızlı bir şekilde çözmekte koyu lekelerden kurtulmak ve cildin görünümünü iyileştirmek için aktif maddeler içermektedir.

5

Cilt beyazlatma maskesi deneyin. Bazı insanlarda siyah noktalar yatkındır. Eğer bu tip bir cilde sahipseniz, beyazlatıcı maske sizlere yardımcı olabilir. Bu ürün yavaş yavaş siyah noktaları aydınlatır ve cilt tonunu dengeler. Haftada 3 gün boyunca günde 1 – 2 kez beyazlatıcı maske uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.