Siyah noktalar için viskili yüz maskesi

| 2012/10/01 | 0 Comments
siyah noktalar için viski

viskili yüz maskesi

Siyah noktalarla başa çıkmak zor gibi görünebilir ancak evde kendi kendinize uygulayacağınız yüz maskeleri ile bitkisel bakım yaparak siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz. Siyah noktalar için birçok cilt bakımı ürünü satılsa da kendi yüz maskenizi hazırlamak en etkili yollardan biridir. Eğer siyah noktalarınızdan şikayetçiyseniz bu maskeyi uygulayarak bitkisel bakım yapabilirsiniz.

Siyah noktalar için viskili yüz maskesi malzemeleri

  • Süttozu
  • Bir yumurta
  • Limon
  • Viski

Siyah noktalar için viskili yüz maskesi yapılışı

1

Küçük bir kase içine bir yumurtayı kırın köpüklü bir hal alana kadar çırpın. Yumurta geniş gözenekleri sıkılaştırır. Kırışıklıkları önleyici etkisi ile mükemmel bir cilt bakımı unsurudur. Yumurta sarısı yüksek seviyede albumin içerdiğinden gözeneklere çok iyi gelir. Yumurta akı ise cildi yatıştırmaya yardımcı olur ve hafifçe yağlı artıkları temizleyerek cilt bakımınızı tamamlar.

2

Yumurtanın içine süt tozu ¼ bardak süt tozu koyun.

3

Karışım içine taze bir limonun yarısını sıkın. Limon yumuşatıcı ve doğal sıkılaştırıcı özelliğinin yanında ciltteki yağı azaltmak için etkilidir. Bunun yanında cildi kurutmaz. Dolayısı ile cilt bakımınızı yaparken limon kullanabilirsiniz.

4

Bitkisel bakım için hazırladığınız maskenin tamamlanmasına az kaldı. Malzemelerin üzerine bir yemek kaşığı viski koyun. Viski mikropları ve bakterileri cilt üzerinden kaldırır. Viski çabuk buharlaşır, bu yüzden diğer sert kimyasal temizleyiciler ve cilt bakım ürünleri gibi cildinize zarar vermez. Bunun yanında viski bitkisel bakımınız sırasında maskenin yüzünüze nüfuz etmesini sağlar.

5

Gözenekleri açmak için yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve kurulayın. Siyah noktalar için viskili yüz maskesini yüzünüzün her yerine eşit şekilde sürün. 15 dakika bekletin. Maskeyi soğuk su ile çıkarın. Soğuk su ile yüz maskelerini çıkarmak gözeneklerinizn kapanmasını ve düzeltilmesini sağlar. Dengeli ve sağlıklı görünümlü bir cilt için haftada bir kez bu maskeyi tekrarlayın.

 

 

 

Etiketler: , , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.