Siyah Noktalar Nasıl Giderilir? Ne Yapmak Gerekir?

0

yüzdeki siyah beneklerSiyah noktalara doğru tedavinin uygulanmaması cildinizde uzun süreli akne sorunlarına yol açabilen bir durumdur ayrıca cildinizde sürekli pütürlü ve rahatsızlık verici bir görünüm oluşturur. Siyah noktalardan kurutulmak için bir çok medikal yöntem vardır ancak evde uygulayacağınız bir çok yöntem medikal çözümlere gerek duymadan siyah noktalarınızı gidermenize yardımcı olacaktır.

Öncelikle önerimiz siyah noktalarınızı bilinçsizce sıkmamanız olacaktır. Bilinçsizce yapılan siyah nokta temizleme işlemleri derinizde tahribata neden olur ve iyileşme sürecini daha da zorlaştırmış olursunuz.

Siyah noktalarınızı temizlemek için yapılacak en kolay yöntem buhar banyosu ile açtığınız gözeneklerinize iğnesi çıkartılmış bir enjektörü bastırmaktır. Siyah noktalar bu işlemle enjektörün içine girerek siz sıkmadan dışarı çıkarlar. Bu işlem sırasında siyah noktalarınızın çıkış yönüne doğru hareket etmeniz gerekir. Temizleme işleminden önce buhar banyosu yapmanız şarttır. Buhar banyosu yapmadan gözenekleriniz siyah noktaların dışarı çıkacağı kadar genişlemediği için bastırmak ya da sıkmak zorunda kalabilirsiniz.

Limon ve bal ile yapacağınız karışım siyah noktalarınızı gidermede etkili bir tariftir. Limonun yarısını kesip üzerine 5 damla bal damlatın. Limonu yüzünüze özellikle de siyah noktalı bölgelere sürüp 5 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın.

Siyah noktaları daha önce kullanmadığınız bir diş fırçasına macun sürerek hafifçe ovaların bu işlem siyah noktalarınızın yok olmasına sağlayacaktır.

Domatesi ezerek ince bir tülbentle süzdükten sonra 1 tatlı kaşığı gliserin ve iki tamla asilbent tentürü katarak şişeye koyun. Oluşturduğunuz karışımı siyah noktalarınıza bolca sürün böylelikle siyah noktalarınız temizlenecektir.

Elma sirkesi ve karbonatı karıştırarak elde ettiğiniz macunu siyah noktalarınıza sürerek siyah noktalarınızdan kurtulmanız mümkün.

En etkili tariflerden bir diğer ise; bir çorba kaşığı mısır unu 1 çorba kaşığı ıslatılmış kil bir çorba kaşığı el kremi ve karışımla aynı oranda suyu karıştırarak yüzünüze sürün.5 dakika bekletip ovalayarak yüzünüzde çıkartın. Bu işlemle cildinizde pütürler azalacaktır. Bu işlemden sonra yarım litre kaynar suya bir tutam ebegümeci ve biberiye ekleyerek demlediğiniz karışımla yüzünüzü yıkayın. Bu uygulamayı düzenli olarak hafta 4 gün yapmanız siyah noktalarınızı giderecek ve tekrar oluşmalarını engelleyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.