Siyah saçları güçlendirmenin yolları

0
Siyah saçlar
Siyah saçları güçlendirme

Siyah saçlı kadınlar için güçlü uzun saçlara sahip olmak genellikle bir zorluk olmuştur. Siyah saçlı kadınlar genellikle sert yapılı ve kuru saçlara sahipler. Güçlü saçlara sahip olmak için nem çok önemli bir faktördür. Saçınız için kullandığınız ısıyı azaltarak, saçınızın nemliliğini arttırırsanız daha güçlü ve daha sağlıklı saçlara sahip olma yolundasınız demektir.

Siyah saçları güçlendirmek için malzemeler

– Gerekli yağlar
– Hafif Şampuan
– Nemlendiriciler

Siyah saçları güçlendirmek için yapılacaklar

1

Gerekli yağları kullanmadan önce saçınıza bir yağ terapisi uygulayın. Siyah saçlı kadınlar geleneksel olarak her gün kafa derilerini yağlamışlardır. Ağır yağlar kafatasındaki gözenekleri tıkayarak doğal yağ üretimini engelleyebilir. En yakın kozmetikçiden gerekli yağ bakımlarını alınız. Aldığınız yağ bakım ürünlerindeki talimatları uygulayınız.

2

Saçınızı her 3-4 günde bir hafif şampuanla yıkayınız. Bebek şampuanı da işe yarar. Saç derinize yıkarken iyice masaj yapın. Saç derisine masaj yapmak doğal yağ üretimini tetikleyecek ve kuruluğu engellemeye yardımcı olacaktır.

3

Saçınızı fönlemekten sakınınız. Eğer saçınızı fönleyerek kurutmanız gerekiyorsa, fönlemeden önce mümkün olduğunca saçınızın kurumasını bekleyin. Fön çekmek saçınızdaki nemi yok eder ve saçınızın güçlenmesini engeller

4

Sıcak tarak ve saç maşasını ve diğer saç bakım aletlerini mümkün olduğunca az kullanınız. Isı saçın düşmanıdır. Isı saçınızın koruması gereken nemi alır

5

Saten bir yastık kılıfı veya saten bir boneyle uyuyun. Pamuk saçınızdaki nemi alabilir ve saçınızı dolaştırabilir.

6

Saçınızı çok sıkı örmekten sakının. Saçı çok sıkı örmek saçınıza hasar verebilir

7

Saçınızı işlenmemiş doğal malzemeler kullanarak nemlendirmeye çalışın. Bunları yerel güzellik mağazanızdan temin edebilirsiniz. Saçınızı ürün talimatlarına göre nemlendiriniz.

8

Mümkün olduğunca geniş dişli tarak kullanın, fırçalar saçınıza zarar verebilir, Tarak kullanabiliyorsanız fırçadan kaçının. Saçınızı fırçalıyorsanız bile kuruyken değil de nemliyken fırçalayın. Saçınıza en çok hasarı kuruyken fırçalamak verir.

Öneri ve Uyarılar

– Ağır kokulu ürünler saçınıza zarar verebilir.
– Her insanın saçı farklıdır. Başka birisi için çok işe yarayan bir şey sizin için işe yaramayabilir.
– Eğer ürününüz işe yaramadıysa yeni bir ürün denemekten çekinmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.