Soğan suyu ile saç bakımı

0
Dolgun dudaklar, sağlıklı saçlar
Soğan suyu ile saç bakımı

Soğan yalnızca çok sağlıklı bir sebze değildir. Saç derisine uygulandığında soğan suyu saç bakımında da kullanılabilir, saçların büyümesini hızlandırır, saçlardaki beyazlamayı tersine döndürebilir. Beyazlayan ve zayıf saçlar için yüzyıllardır soğan suyu kürleri kullanılmaktadır.

Soğan suyunu saçlar için nasıl kullanabilirim?

Soğan suyunu saçlarınıza uygulamadan önce küçük bir bölgede test etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Bu sayede alerjiniz olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Doğal bir ürün olmasına karşın, saf soğan suyu çok güçlüdür, bu nedenle suyla biraz seyreltebilirsiniz.

Soğan suyunu saçlarınıza günde bir kere sürün ve saç derisine hafifçe masaj yaparak iyice yedirin. Bu şekilde saç foliküllerini uyarır ve emilimini arttırırsınız. Soğan suyu 30 dakika ile 1 saat arasında saçınızda kalabilir. Çok kötü kokuyor diye düşünüyor olabilirsiniz ancak sonuçları buna değecek emin olun. Gün boyu soğan gibi kokmamak için soğan suyunu gece uygulayıp yatmadan saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Eğer soğana alerjiniz var ise ve başka bir seçenek arıyorsanız ginseng de zayıf saçlar için sık kullanılan bir alternatif üründür.

Soğan suyu saçlara nasıl bir etki gösterir?

Soğan suyu saç foliküllerini besler, foliküllerin dolaşımını arttırır. Aynı zamanda mikropları öldürür. Soğan sülfür açısından zengindir. Bu da saç foliküllerini  gençleştirmesini sağlar. Soğan suyu saç derisine uygulanmaya başladıktan sonra birkaç haftada etkisini göstermeye başlar.

Soğan suyu nasıl elde edilir?

Eğer evinizde katı meyve sıkacağı varsa soğanı soyduktan sonra ikiye bölüp içine atın. Bu soğan suyu elde etmek için en kolay yoldur. Eğer katı meyve sıkacağı yoksa blender da işinizi görür. Soğanın kabuğunu soyduktan sonra dörde bölün ve blendera atın. İşlem tamamlandıktan sonra elinizle püre halindeki soğanı sıkarak veya ince bir süzgeçte süzerek suyunu ayırabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.