Sporcular için bacak inceltme

0
Fit vücut
Sporcular için bacak inceltme

 

 

Eğer uzun süredir egzersiz ve sporla uğraşıyorsanız, bacaklarınızdaki kaslar gerektiğinden fazla gelişmiş olabilir. Bundan en çok muzdarip olan kadınlardır. Çeşitli genetik nedenler ve kilo fazlalığı da kalın bacakların suçlusu olabilmektedir. Alt bacak inceltme ve üst bacak inceltme için ayrı ayrı bacak inceltme egzersizleri bulunmaktadır.

1

Bacak inceltmek için düzenli egzersiz rutininizin içine yoğun kardiyovasküler egzersizi karıştırın. Kardiyovasküler egzersiz genel olarak vücut yağı azaltılması ve kalori yakılması için etkilidir. Koşu ve çeşitli kardiyovasküler egzersizler genel vücut kitle indeksini azaltmak için harika birer yoldur.

2

Haftalık egzersiz rutininizin içine haftada iki üç kez yoga ve pilatesi dahil edin. Bu egzersiz türleri vücuttaki kasların uzamasına yardımcı olacaktır. Her iki egzersizde de bacaklardaki küçük kaslar kullanılmaz. Bu da hem egzersiz yaparak kalori harcamanıza hem de bacaklarınızın daha fazla kalınlaşmamasına yardımcı olur.

3

Egzersiz programınızı arada bir değiştirin. İnsan vücudu sürekli aynı egzersizlerin tekrarlanması durumunda, buna alışır. Sürekli aynı egzersizleri yapmak formda kalmanızın önüne geçebilir.

4

Dengeli ve sağlıklı beslenin. Bacak inceltmek için, iyi bir diyet ve egzersizi birlikte uygulamalısınız. Diyet yapmıyor olsanız bile sağlıklı bir beslenme düzenine geçiş yapmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.