Suna Dumankaya bacak bakımı önerileri

0
kadın
suna dumankaya bacak bakımı

Suna Dumankaya sunduğu faydalı bilgilerle kadınların çok yakından takip ettiği bir isimdir. Çünkü verdiği sağlık ve güzellik konularıyla ilgili bilgiler sayesinde kadınlar evlerinde kolayca bakım yapabilmekteler. Bu yazımızda Suna Dumankaya bacak bakımı önerilerini sizlerle paylaşacağız.

Bacak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Suna Dumankaya bacak bakımı için ilk olarak istenmeyen tüylerin alınmasıyla başlanmasını öneriyor. Bu konuda ağda ve epilasyonun en sağlıklı yöntem olduğunu ve uzun süre rahatlatıcı etkisi bulunduğunu belirtiyor. Bu işlem sonrasında bacakların temizlenmesi ve yağ ile nemlendirilmesini tavsiye ediyor. Ayrıca Suna Dumankaya kadınlara bacak bakımı için dikkat etmeleri gereken diğer bir hususun da her duştan sonra mutlaka bacaklarına nemlendirici kullanmalarıdır. Nemlendirici ufak masaj hareketleri ile bacağa uygulandığında kan dolaşımını hızlandıracak ve bacaklara canlı bir görünüm kazandıracaktır.

Suna Dumankaya Bacak Bakımı Kürleri

1

1 kahve fincanı taze elmanın suyu, 1 çay kaşığı deniz tuzu, 1 limonun kabuğunun rendesi, 1 çorba kaşığı lavanta yağı, 1 çay kaşığı gül yağı ile 2 çorba kaşığı kremi ufak bir kabın içerisinde karıştırın. Bacaklarınıza güzel bir kese yaparak gözeneklerin açılmasını sağlayın ve hazırladığınız bu karışımı bacaklarınıza uygulayın. 15 dakika kadar bekledikten sonra bacaklarınızdaki karışımı parmak uçlarınızla ovalayarak çıkarın. Bu işlemi haftada 2 kez uygulayarak kısa zamanda pürüzsüz ve canlı bacaklara kavuşabilirsiniz.

2

Suna Dumankaya bacak bakımı konusunda yine güzel bir kür öneriyor. Bu defa ılık suyla güzel bir banyo yapın, bacaklarınızı da mutlaka keseleyin. Özellikle bacaklarınızda çatlak ve selülit bulunan bölgeleri özenle keseleyin. Bunun nedeni temiz bir cilde uygulanacak olan bu bakım kürünün daha kolay bir şekilde emilmesini sağlamaktır. 1 yemek kaşığı badem yağı, aynı miktarda kakao yağı, kayısı yağı, gliserin, 10 gram çörekotu yağı, kantaron yağı ve aynı miktarda zeytinyağını bir kabın içerisinde karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı bacaklarınızda çatlak ve selülit bulunan bölgelere sürerek 10 dakika bekletin. Ilık suyla yıkadığınız bacaklarınıza hafif bir nemlendirici kullanarak bu bakımı haftada 1 kez bacaklarınıza uygulayın. Suna Dumankaya bacak bakımı önerisinde bu kür sayesinde çatlaklarınızdan kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

Suna Dumankaya’dan Bacaklarda Selülit Problemine Peeling Tarifi

1 çorba kaşığı portakal yağı, jojoba yağı, biberiye yağı ve limon yağını ufak bir kabın içerisinde birbirine karıştırın. Bu karışıma deniz tuzu ya da himalaya tuzu da ilave edebilirsiniz. Banyo esnasında hazırladığınız bu karışımı bacaklarınızda selülit bulunan bölgelere masaj uygulayarak sürün.  Daha sonra bacaklarınızı streç filme sararak 2 3 saat kadar bekleyin. Peeling sayesinde bacak bölgelerinizde oluşan selülitlerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.