Suna Dumankaya çil maskesi

0
çil için maske
Suna Dumankaya çil maskesi

Çilleriniz sizi rahatsız edecek kadar çoğaldıysa, bitkisel bakım yaparak çillerinizin rengini açabilir hatta biraz istikrarlı ve sabırlı olursanız onlardan kurtulabilirsiniz. Suna Dumankaya çil maskesi tarifleri bu bağlamda oldukça etkili malzemeler içeriyor. Tariflerde bulunan malzemeleri kolayca bulabilir, ve Suna Dumankaya çil maskesi tariflerini rahatlıkla evinizde uygulayabilirsiniz.

 

Suna dumankaya çil maskesi tarifi

Bayır turpu
Üzüm sirkesi

Bayır turpunu alın ve ince ince kıymaya başlayın. Bir kavanoz ayarlayın ve kıydığınız bayır turpunu kavanoza koyun. Ardından kavanoza üzüm sirkesi ekleyin. Karışımı 7 gün dinlendirin. 7 gün sonra karışımı süzün ve elde ettiğiniz suya bir tülbent batırın. Tülbenti yüzünüze sarın ve gece boyunca bekletin.

Suna Dumankaya çiller için maske 

Bu maske için 100 gr. Kadar beyaz barbunyaya ihtiyacımız olacak. Barbunyayı ıslatın ve gece boyu bekletin. 5 bardak suda barbunyayı kaynatın.Barbunyayı kaynattıktan sonra suyunu süzün. 7 gün boyunca çillerinizin üzerine uygulayın. Elde ettiğiniz bu suyu buzdolabında saklayabilirsiniz.

Suna Dumankaya çil tedavisi

1 çay kaşığı maydanoz
½ çay kaşığı tuz
Yarım limon suyu
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı süt

Maydanozu ince ince kıyın. Tüm malzemeleri bir kabın içinde iyice karıştırın. Yüzünüze masaj yaparak sürün. Yarım saat Suna Dumankaya çil maskesini yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Suna Dumankaya çil lekeleri maskesi

1 çay bardağı kaynar suya 1 yemek kaşığı keten tohumu ekleyin. Keten tohumunu 10 dakika kaynar suda demlendirin. Elde ettiğiniz suyu yüzünüze dairesel hareketler yaparak yedirin. 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. Her gün düzenli olarak bu uygulamayı devam ettirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.