Suna Dumankaya Çil Maskesi

0
bitkisel maske
Çil Maskesi

 

Çilleriniz sizi rahatsız ediyorsa çillerden kurtulmak için evde bitkisel bakımlar uygulayabilirsiniz. Yalnız bakım süreci boyunca güneşe çıkmamaya özen göstermelisiniz. Kış aylarında bile bu bakımları uygularken güneş koruyucu kremler kullanmalısınız ki çillerin oluşumu hem engellensin hem de tedavi daha etkili şekilde uygulanabilsin.

Suna Dumankaya Çil Maskesi 1

Öncelikle bir miktar suyu kaynatın. Ardından kaynayan suya keten tohumu ekleyin. Eklediğiniz keten tohumu demlendikten sonra süzün. Elde ettiğiniz suyu cildinizi ovarak yüzünüze sürün.

Suna Dumankaya Çil Maskesi 2

Bu kürü eğer cildinizde hassasiyet varsa uygulamamalısınız. Bir yumurtanın akını bir çay kaşığı tarçınla karıştırın. Elde ettiniz bu karışımı yüzünüze sürün ve yirmi dakika kadar bekletin. Elinizle karışımı yüzünüzden çıkarabilirsiniz.

Çil tedavisinin inatçı ve zahmetli bir iş olduğu unutulmamalıdır. Bu konuda çilleriniz ne kadar inatçıysa siz de o kadar inatçı olmalısınız. Çiller kısa bir güneş banyosunun sonunda bir anda çıkar ancak kaybolmaları uzun zaman alır. Tedavi sırasında kesinlikle güneş ışınlarına maruz kalmamanız gerektiğini unutmamalısınız.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.