Suna Dumankaya cilt lekeleri için maske tarifi

0
çiller
cilt lekeleri

Kişini doğal ten rengi dışında kalan ve dışarıdan bakıldığında belli olan bütün cilt rengi farklılıklarına verilen isin cilt lekeleridir. Kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de görülebilen cilt lekeleri problemi, zaman zaman doğal ten renginden açık olabildiği gibi zaman zaman da cilt renginden daha koyu olabilmektedir. Bazı lekelerin ortaya çıkış nedeni genetik kaynaklı olurken bazı lekeler ise güneş ışınları nedeni ile oluşmuş da olabilir. Nedeni her ne olursa olsun, cilt lekeleri kişi için sağlık problemlerine neden olmaz. Ancak rahatsızlık verici görünümleri nedeni ile kişide psikolojik olarak rahatsızlık duygusu oluşmasına neden olabilir.

Eğer cildinizdeki lekelerin varlığından şikayetçi iseniz bu yazıda paylaştığımız ve Suna Dumankaya cilt lekeri için maske tarifi denildiğinde akla ilk gelen tarifleri uygulayabilirsiniz.

Suna Dumankaya’dan cilt lekeleri için Salatalık önerisi

Cildi hem beslediği hem de yenilediği bilinen salatalık cilt lekelerini gidermek için iyi bir malzemedir. Salatalığın cildin lekeli yerlerinin üzerinde gezdirin. Bunu düzenli yaptığınızda lekenin renginin zaman içinde açıldığını fark edeceksiniz.

Suna Dumankaya’dan cilt lekeleri için limon ve sirke önerisi

Bir çay kaşığı limon suyu, iki çay kaşığı üzüm ya da elma sirkesini bir kaşığı su ile karıştırın. Her gece yatmadan önce bu karışımı lekelere sürün ve yüzünüzü yıkamadan yatın.

Süzme yoğurt ve karbonat

Bir çay kaşığı karbonat bir tatlı kaşığı süzme yoğurt ve bir çay kaşığı limonla karıştırın. Elde ettiğiniz karışım, krem kıvamında olmalıdır. Öncelikle elinizin üzerine bu kremi sürerek bir alerji testi yapabilirsiniz. Herhangi bir alerjik reaksiyon meydana gelmiyor ise bu durumda maskeyi yüzünüze sürüp yarım saat bekletebilirsiniz. Bu sürenin sonunda kurumuş olan maskeyi ovarak yüzünüzden temizleyin. Sonrasında ılık su ile yıkayıp nemlendirici sürün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.