Suna dumankaya dudak çatlaması

1
Kırmızı ruj
Dudak çatlaması

Çatlayan dudaklar acı verici olmasının yanı sıra aynı zamanda çirkin bir görüntüye sebebiyet verirler. Peki çatlamış dudaklar için suna dumankaya ne öneriyor? Suna dumankaya çatlak dudaklar için adaçayı ve ceviz yapraklarıyla bitkisel bakım yapmanızı tavsiye ediyor.

 

  • Adaçayına pamuk batırın ve dudaklarınıza hafifçe bastırarak uygulayın.
  • Ceviz yapraklarıyla da dudaklarınıza kopmress yapabilirsiniz.
  • Suna Dumankaya’nın bir diğer tavsiyesi ise dudaklarınıza bal sürmek. Dudaklarınıza balı kalın bir katman halinde sürün ve 15 dakika kadar bekletin. Ardından dudaklarınızı ılık suyla yıkayarak temizleyin.

Çatlak dudaklar için diğer öneriler

1

Öncelikle dudaklarınızın çatlamaması için önleyici tedbirler almalısınız. Dudaklarınızda kuruluk olmasına fırsat vermeden sık sık dudak balmı kullanın. Özellikle soğuk ve rüzgarlı havalarda dudak balmını eksik etmeyin.

2

Çatlamış dudaklarınızı emerek ıslatmak onların daha da kurumasına neden olur. Bu nedenle dudaklarınızı ıslatmak yerine dudak balmını tercih edin.

3

Hindistan cevizi yağı ve tatlı badem yağı gibi bitkisel yağlar dudaklarınız nemlendirmede çok etkilidir. Bu yağları çatlayan dudaklarınızın üstüne de uygulayabilirsiniz.

4

Ruj sürmeden önce bir dudak kremi kullanın. Dudak kremini ince bir tabaka halinde uygulayın ve ardından rujunuzu sürün.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.