Suna dumankaya gençlik iksiri

0

 

genç kadın
gençlik iksiri

Genç kalmak özellikle günümüzde neredeyse bir zorunluluk haline geldi. Her yaşın ayrı bir güzelliği var deyimini tarihin tozlu sayfalarına savururken magazin dergilerindeki mükemmel vücutlu kadınlara özeniyoruz. 30 yaşla birlikte gelen ilk kırışıklıkların ardından genç kalmak için çalışmalara başlamamız gerekiyor. Suna Dumankaya gençlik iksiri tarifinde çok faydalı malzemeler kullanılmış. Bunlara da değineceğiz fakat önce dilerseniz size tarifi verelim.

Suna Dumankaya gençlik iksiri tarifi

Malzemeler

1 demet maydanoz
3 baş sarımsak
5 6 tane limon

Yapılışı

İlk olarak maydanozu ellerinizle parçalara ayırın. Ardından maydanozu kavanoza yerleştirin. Sarımsağı soyun ve bir baş kadar sarımsağı kavanoza koyun. 5-6 tane limonu sıkın ve elde ettiğiniz limon suyunu kavanoza ekleyin. 1 gün boyunca karışımı bekletin. Mümkünse karanlık ve serin bir yerde tutun. 1 gün sonra süzün. Elde ettiğiniz bu suyu 1 hafta boyunca buzdolabında saklayabilirsiniz. Her gün 2 yemek kaşığı kadar için. Suna dumankaya gençlik iksirinin bir diğer faydası da yağ yakıcı özelliğinin bulunmasıdır.

Sarımsağın gençleştirici etkisi

Suna Dumankaya gençlik iksirini hazırlarken neden sarımsağı bu tarifte kullandı dersiniz? Sarımsağın gençleştirici özelliğe sahip olduğunu biliyor muydunuz?
Olgun bir sarımsakta S-alil sistein (SAC) ve diğer kükürt amino asitler yer alır. Bu bileşikler vücut tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Bağırsak yoluyla dolaşım sistemine girer ve yüzde 90 emilim düzeyine sahiptir. Sarımsakta Lipid çözünür organo-kükürt bileşikleri, dialil sülfür (DAS), trialil sülfit, dialil disülfit ve dialil polisülfidler bılunur. Bunlar vücutta kolesterol sentezini destekler ve kolesterolü düşürücü etkileri vardır.

Sarımsak vücut içerisinde bakteri birikimini engeller ve mantar enfeksiyonlarının iyileşmesine yardımcı olur.

Gelelim sarımsağın en önemli etkisine. Daha doğrusu cildimiz için en önemli etkisine… Sarımsak büyük miktarda antioksidan ihtiva eder. Stres ve yaşlanmayı önler. Cildi gençleştirir. Kanser, kalp-damar hastalıkları ve Alzheimer hastalığı riskini azaltır.

Suna Dumankaya gençlik iksiri bu açıdan çok faydalıdır. Bununla birlikte her ne kadar kötü koksa da sarımsağı en azından geceleri tüketerek gençliğinizi koruyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.