Suna Dumankaya gözenek sıkılaştırıcı maske yapımı

0
Şemsiyeli kadın
Suna Dumankaya gözenek sıkılaştırıcı maske

Cilt bakımı ve güzellik her ne kadar önemli olsa da ciltte oluşan birçok sorunun nedeni kişinin cilt yapısıdır. Özellikle yağlı ciltlerde gözenekler daha fazla görülmekte ve bu gözenekler giderek sivilcelerin ve siyah noktaların oluşumunu artırmaktadır. Bunun nedeni ise ciltteki gözeneklerin sivilceye neden olan en önemli etmen olmasıdır. Cildinizdeki sivilce ve siyah noktaların oluşumunu önlemek istiyorsanız Suna Dumankaya gözenek sıkılaştırıcı maske yapımını mutlaka denemelisiniz. Kozmetik ürünlerine para harcamak yerine evinizde basit bir şekilde bu maskeyi hazırlayarak gözeneklerinizi sıkıştırarak sivilce oluşumunu önlemeniz mümkün.

Malzemeler

  • 1 yumurta akı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı çiçek yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yumurta akını bir kabın içerisinde beyazlaşana kadar iyice çırptıktan sonra içerisine balı ilave edin ve çırpma işlemine devam edin. Daha sonra karışımın içerisine limon suyu ve çiçek yağını da ilave ederek tüm malzemeleri birbirine karıştırın. Hazırladığınız karışımı pamuk yardımıyla yüzünüze ve dekolte bölgenize sürün. Maskeyi yüzünüzde yarım saat beklettikten sonra yıkayarak cildinizi temizleyin.  Suna Dumankaya gözenek sıkılaştırıcı maske tarifini haftada 2 kez uygulayarak kısa sürede cildinizi taptaze bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bal cildinize canlılık kazandırırken, limon suyu ise gözenekleri temizleyerek sivilce ve siyah noktaların oluşumunu önleyecektir. Ayrıca yumurta akı cildinize parlaklık ve hacim kazandırma açısından faydalı olacaktır.

Cildinizde bulunan açık gözenekler her an için tıkanmaya hazır olmaktadır. Bu gözeneklerin tıkanması ve mikrop kapması cildinizde sivilcelerin oluşumuna neden olur. Bu nedenle gözenek sıkılaştırıcı maske ile sivilcelerin ve siyah noktaların oluşumunu önleyerek cildinizi büyük sorunlardan kurtarabilirsiniz. Cildinizde sivilceler ve siyah noktalar oluştuktan sonra bu sorunu halletmesi daha zor hale gelecektir. Bu nedenle sorun başlamadan önlem almak en iyi yol olmaktadır. Suna Dumankaya gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi her cilt tipi için uygun ve alerji riski taşımamaktadır. Maskeyi haftada 2 kez kolay bir şekilde hazırlayarak cildinize uygulayabilir, pürüzsüz ve canlı bir cilde kısa sürede sahip olabilirsiniz. Ayrıca maske cildinize canlılık ve parlaklık kazandırması açısından da önerilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.