Suna Dumankaya istenmeyen tüylere çözüm

0
Pürüzsüz bacaklar
Suna dumankaya istenmeyen tüylere çözüm

İstenmeyen tüyler özellikle kadınlar için çekilmez bir dert olabiliyor. Ancak günümüzde erkekler için de rahatsız edici bir duruma geliyor. Suna Dumankaya istenmeyen tüylere çözüm olması için erkeklerin de kadınların da kullanabileceği bir tarif verdi.

Ağda ya da elektrikli epilasyon aletleri bazıları için dayanılmaz bir acı olabiliyor. Jilet ya da tüy dökücü kremler uzun süreli bir rahatlık sağlamıyor. Uzun süreli ya da kalıcı çözüm ise ancak lazer epilasyon ile sağlanabiliyor. Bu da maddi olarak çoğu kişinin karşılayabileceği bir yöntem değil. Bu nedenle bitkisel çözümler kurtarıcı olabiliyor. Bundan yıllar önce bebeklere karınca yumurtası sürerek büyüdüklerinde tüy sorunlarının olması engellenirmiş ama günümüzde büyük şehirlerde karınca yumurtası bulmak neredeyse imkansız. Bu nedenle Suna Dumankaya’nın tarifini deneyebilirsiniz. Eğer hormonal bir bozukluğunuz olmamasına rağmen istenmeyen tüylere sahipseniz bu tarifi deneyebilirsiniz. Hem acısız hem kolay hem de maddi olarak sizi zorlamayacak bir yöntem.

Suna Dumankaya İstenmeyen Tüylere Çözüm Maskesi

Malzemeler

  • 1 tane orta boy soğan
  • 1-2 diş sarımsak
  • Eczaneden ya da aktardan alabileceğiniz kara merhem olarak adlandırılan bir karışım

Tarifi

1

Öncelikle eczaneden ya da aktardan siyah / kara merhem denilen ürünü temin etmelisiniz. Bu merhem sağlığa zararlı bir karışım değil. İçinde yüzde 80 oranında vazelin bulunmakta. Kara merhemi temin ettikten sonra 1 tane soğanı kabuklarını soymadan kısık ateşin üzerine koyun. Kısık ateşte kabukları yanana dek bekleyin ve ateşin üzerinden alın.

3

Sarımsağı önce rendeleyip ardından da havanda dövün ki suyu iyice çıksın, olabildiğince ezilsin. Ezilen bu sarımsağı kara / siyah merhem ile karıştırın. Bu karışımı istenmeyen tüylerinizin bulunduğu bölgeye yedirerek ince bir tabaka olacak şekilde sürün.

4

Kara / Siyah merhemi uyguladığınız bölgenin üstüne son olarak közlediğiniz soğan ile kapatın. 20 dakika ile yarım saat arasında bir süre bu şekilde bekleyin.

5

Bu işlemi ortalama olarak 1 hafta boyunca her gün uygulayın. Yalnız tüylerin bulunduğu bölgeye ya da tüylerin gösterdiği dirence göre bu süre kısalabileceği gibi uzayadabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.