Suna Dumankaya karma cilt maskesi nasıl hazırlanır

0
Süt
Süt

Suna Dumankaya karma cilt maskesi tarifi sayesinde haftalık cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Öncelikle karma cilt tipi hakkında biraz bilgi vermemizde fayda olacaktır.

Suna Dumankaya karma cilt maskesi tarifi

Suna Dumankaya karma cilt maskesini haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Eğer cildinizde bazı sorunlar varsa haftada iki üç kez de uygulama imkanınız var.

Malzemeler

1 yemek kaşığı pirinç unu
1 yemek kaşığı polen unu

1 tatlı kaşığı zeytinyağı
1 tatlı kaşığı organik süt

Tarifi

1

1 yemek kaşığı pirinç unu, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı polen unu ve 1 tatlı kaşığı organik sütü bir kabın içine aktarın.

2

Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve maske kıvamı almasını sağlayın.

3

Cildinize uygun bir yüz temizleme ürünü ile yüzünüzü yıkayın ve temizleyin. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın ve 15 20 dakika kadar yüzünüzde bırakın.

4

Ilık su ile maskeyi çıkarın ve soğuk su ile yüzünüzü durulayarak gözeneklerinizin kapanmasını sağlayın.

Karma cilt nedir? Karma cilt bakımı nasıl yapılır?

Karma cilt tipi, cilt bakımı en özen isteyen cilt tipidir. Sebebi ise cildin bazı bölgelerinde yağlanmanın olması, kalan bölgelerin normal ya da kuru olmasıdır. Dolayısı ile kuru kısımların nemlenmesi gerekirken, T bölgesi gibi yağlı olan kısımlarda nemlendirme işlemi yağlı cilt tiplerine özel olarak üretilmiş ürünlerle sağlanabilir. Eğer T bölgeniz yağlı fakat kalan bölgeler kuru ise bu durumda hem yağlı ciltler için hem de kuru ciltler için üretilmiş olan nemlendiriciler, cilt temizleyicileri ve tonikler kullanmak gerekir. Eğer T bölgeniz yağlı fakat kalan bölgeler normal ise bu durumda da tüm bu ürünlerden hem yağlı ciltler için olanları hem de normal ciltler için olanları kullanmanız gerekir. Her durumda karma cilt için iki farklı cilt bakımı yöntemi kullanılmalıdır. Cilt maskelerinde ise karma ciltlere özel olan yüz maskelerini tercih etmelisiniz. Bitkisel yüz maskesi tariflerini hazırladığınızda cildinizin bazı bölgeleri için fayda sağlarken bazı bölgelerinde kuruluğu ya da yağlanmayı arttırabilirsiniz. Bu nedenle karma cilt için özel olarak verilmiş tarifleri uygulamanız gerekir. Suna Dumankaya karma cilt maskesi tarifini bu nedenle özellikle paylaşmak istedik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.