Suna Dumankaya koltuk altı beyazlatma

0

 

Koltuk altı
Koltuk altı

Koltuk altı bölgemiz hassas olmasının yanında sürekli tüy alma işleminden dolayı yıpranmaya ve hasar görmeye müsaittir. Özellikle ağda sonrasında cilt tonunuzda ağda yanıklarından dolayı renk değişimi olabilir. Bu renk değişimi genellikle mor veya kırmızı renkli olur ve eğer üzerinde durmazsanız kalıcı olur. Koltuk altınızdaki sorunlu bölge için Suna Dumankaya güzel bir tarif yayınladı. Bu tarifi düzenli olarak haftada en az birkaç kez uyguladığınızda 1 işla 1,5 ayın sonunda etkilerini göreceksiniz.

Suna Dumankaya koltuk altı beyazlatma

Malzemeler

  • Pirinç unu
  • Sirke
  • Yoğurt

Suna Dumankaya koltuk altı beyazlatma tarifi

1 yemek kaşığı pirinç unu, 1 tatlı kaşığı sirke ve 1 yemek kaşığı yoğurdu bir kapta birleştirin. Malzemeleri iyice karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi koltuk altınıza sürün. En az 15 dakika boyunca cildinizin maskeyi emmesi için bekleyin. Ardından ellerinizle kuruyan maskeyi çıkartın. Koltuk altı bölgenizi ılık su yardımıyla temizleyin.

Koltuk altı beyazlatma için

Peeling

Koltuk altı bölgenizdeki derinin renginin açılabilmesi için haftada bir kez peeling uygulayın. Ev yapımı peeling zeytinyağı ve esmer şekeri bir arada kullanılarak yapılabilir. Duş öncesi avucunuza bir miktar zeytinyağı koyun ve üzerine ½ çay kaşığı esmer şeker ekleyin. Küçük dairesel hareketlerle parmaklarınızla koltuk altı bölgenize masaj yapın. Ardından duşa girebilirsiniz.

Cilt beyazlatma

Cilt beyazlatma işlemi için farklı maskeler de deneyebilirsiniz. Cilt beyazlatma kategorimizden maske tariflerine göz atın. Cilt beyazlatmada en sık kullanılan limon suyu, domates suyu gibi narenciye sularını kullanabilirsiniz. Bu suları cildinizde 15 dakika bekletin ve bölgeyi ılık suyla temizleyin.  Peeling sonrası koltuk altı bölgenize salatalık dilimleri yerleştirerek bekleyebilirsiniz. E vitamini yağı da cilt beyazlatma için çok etkilidir.

Koltuk altı kararmasını önleme

Düzenli tedavi ile koltuk altı rengi zamanla önemli ölçüde açılır. Bir kez istenen sonuçları elde ettikten sonra koltuk altı bölgenizi korumalısınız. Aşırı sıcak bu bölgeye zarar verir. Ağda sürecekseniz öncelikle parmaklarınızla sıcaklığı kontrol edin. Bu bölgeyi tahriş edecek türde dar giysiler veya kalın kumaşlar kullanmayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.