Suna Dumankaya koltuk altı terlemesi

| 2013/02/07 | 0 Comments
koltuk altı terlemesi

koltuk altı terlemesi

Koltukaltı terlemesi normaldir ve önlenemez. Diğer taraftan, aşırı terleme veya koltuk altı teri normal değildir. Bu sorun, utanç verici olabilir ama birçok kişinin bu durumdan muzdarip olduğunu da unutmamak gerekir. Koltuk altı terlemesi için Suna Dumankaya’nın iki farklı tarifi bulunuyor.

Suna Dumankaya deodorant tarifi

Malzemeler

Yasemin yağı

2 yemek kaşığı pudra

1 yemek kaşığı badem yağı

Lavanta yağı

1 limon

Yapılışı

2 yemek kaşığı pudra ve 1 yemek kaşığı badem yağını birleştirin. 1 limonu rendeleyin ve kabuklarını karışıma ekleyin. Üzerine 5’er damla yasemin yağı ve lavanta yağı ekleyin. Dilerseniz farklı bitkisel yağları karıştırarak hoşunuza giden başka bir koku da elde edebilirsiniz. Önemli olan kullanacağınız esansiyel yağların 10 damlayı geçmemesidir. Terlediğinizde elde ettiğiniz bu deodorantı pamuk yardımıyla koltuk altı bölgenize sürebilirsiniz.

Koltuk altı terlemesi

1

Düzenli deodorant ve ter önleyici aşırı koltuk altı terlemesini kontrol etmezse dermatoloğunuza başvurmalısınız. Bu konuda dermatoloğunuz reçeteli ilaçlar önerebilir.

2

Tiroitlerinizi kontrol ettiriniz. Çoğu zaman, aşırı koltuk altı terlemesi tıbbi bir durum nedeniyle oluşur. Tiroid bezlerinizdeki sorunlar aşırı koltuk altı terlemesine neden olabilmektedir. Tiroid tedavisinin ardından koltuk altı terlemesi şikayeti son bulan birçok hasta bulunmaktadır.

3

Eğer terlemeniz herhangi bir hastalıktan kaynaklanmıyorsa önüne geçebilmek için botox enjeksiyonuna yönelebilirsiniz. Botox enjeksiyonları hakkında doktorunuzla konuşun Ne yazık ki, bu yöntem hafif ağrılıdır ve çoğu sağlık sigortası botox enjeksiyonu maliyetini ödememektedir.

4

Koltuk altı terlemesi çoğu zaman strese bağlı da olabilmektedir. Stres ve anksiyetenizin önüne geçebilmek için bunları nasıl kontrol altına alabileceğinizi öğrenin. Vücut, sinir ve anksiyeteyi terleyerek dışa vurabilmektedir. Stresi kontrol etmenin en iyi yolu stres yönetimi tekniklerini öğrenmektir.

Etiketler: ,

Kategori: Bitkisel bakım, Genel, Suna Dumankaya bitkisel bakım

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.