Suna Dumankaya maya maskesi hazırlanışı

0
çiçek ve kadın
Maya maskesi

Cilt lekelerinize ve kırışıklarınıza çözüm arıyorsanız Suna Dumankaya maya maskesi ile cildiniz bakım yapabilirsiniz. Suna Dumankaya birçok televizyon programında bu maske tarifini ve faydalarını ayrıntılarıyla birlikte anlatmıştır. Cildinizde oluşan sivilceler, lekeler, akneler, güneş lekeleri ve gözaltı morlukları gibi sorunlar için mükemmel bir çözüm olarak maya maskesi kullanabilirsiniz. Maya maskesi tamamen doğal ve sağlık açısından da faydalı bir maskedir. Yapılışının çok kolay olması ve zahmetsiz olması nedeniyle de kadınlar açısından fazla tercih edilmektedir. Sizlere Suna Dumankaya maya maskesi hakkında gerekli olan tüm bilgileri bu yazımızda sunacağınız.

Malzemeleri, Hazırlanışı ve Uygulaması

2 yemek kaşığı yaş maya ve 1 çorba kaşığı sütü krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve bu karışımı dudak çevresi ile göz çevresi hariç tüm yüzünüze sürün. Karışımı aşağıdan yukarıya doğru uygulamaya özen gösterin. Maske yüzünüzde kuruyacak ve çatlamaya başlayacaktır. 20 dakika bekledikten sonra bir kez daha sürün ve 10 dakika sonra ıslak bir pamuk yardımıyla maskeyi çıkarın. Sonrasında yüzünüzü önce ılık suyla ardından soğuk suyla yıkayarak durulayın. Eğer kuru cilde sahipseniz sadece ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır. Cildinizi yumuşak bir havlu ile kurulayarak bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Suna Dumankaya Maya Maskesi Faydaları

Gayet doğal yöntemlerle hazırlanan maya maskesi cildiniz için çok faydalıdır. Maya yüksek dozda protein içerdiği için cilt dokularınızın canlanarak yeniden yapılanmasını sağlamaktadır. Bu maske cildinizin daha parlak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Ayrıca mayanın içerisinde bulunan protein cildinizi besleyerek dokularınızı yeniliyor. Mayanın içerisinde bulunan potasyum ise cildinizdeki toksinlerin dışarı atılmasını sağlıyor. Buda cildinizin mat görünümünden kurtulmanızı sağlamaktadır. Maya maskesi sivilcelere karşı etkili olduğu kadar akne ve lekelerinde giderilmesinde yardımcı oluyor. Ayrıca cilt alerjilerinin de azalmasına yardımcı oluyor. Kısacası Suna Dumankaya maya maskesi oldukça doğal ve cildiniz için çok fayda sağlayıcı. Evinizde kolayca hazırlayacak 30 dakikada sonuç alabileceğiniz bu kolay maskeyi denemenizi tavsiye ediyoruz. Sizlerde maya maskesi ile sivilcelerinizden kurtulabilir, cildinizdeki lekelerin ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.