Suna dumankaya saç dökülmesi için maya

0
Sağlıklı saçlar
Suna dumankaya saç dökülmesi maya

Saç dökülmesi bazen can sıkıcı olabiliyor. Tıbbi ya da kozmetik ürünlerin işe yaramadığı durumlarda da doğal tarifler rağbet görüyor. Özellikle Suna Dumankaya saç dökülmesi için maya tarifi en çok denenen ve önerilen maske.

Tarife geçmeden önce mayanın nasıl oluyor da saç dökülmesini engellediği konusunda biraz bilgi verelim. Maya içinde bulundurduğu bol protein ile cildin ölmüş dokularının tekrar canlanmasını sağlıyor. Ayrıca içerdiği potasyum ile gözeneklerin açılmasını ve cildin oksijene doymasını da sağlıyor. Böylece cilt zararlı toksinlerden arınıp daha sağlıklı ve pürüzsüz bir hale geliyor. Son olarak maya cildin bağışıklık sistemini de güçlendirerek alerjik reaksiyonlara karşı da bir kalkan görevi görüyor.

Suna Dumankaya saç dökülmesi için maya tarifi

Malzemeler

  • 1 paket maya ( kuru ya da yaş olması çok fark etmiyor ama eğer bir tercih hakkınız varsa yaş mayayı tavsiye ederiz.
  • 1 tatlı kaşığı kekik yağı
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • Mayanın miktarı kadar Hint yağı

Uygulanışı

1

Tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Eğer kuru maya kullandıysanız az bir su ile erimesini sağlayın. Ama yaş maya ise buna gerek yok.

2

Karıştırdığınız malzemeleri saçlarına masaj yaparak uygulayın. Ardından kafanızı bir streç film yardımıyla güzelce sarın.

3

Maskeyi uyguladıktan sonra en az 2 saat bekleyin. Bekledikten sonra da saçınızı yıkayabilirsiniz. Ancak burada önemli olan şu; saçlarınızı yıkarken saç tipinize uygun şampuan tercih etmelisiniz. Kuru bir saçınız varsa yağlı saçlar için üretilmiş şampuanlardan uzak durmalısınız.

Suna Dumankaya saç dökülmesi için kuru maya tarifi

Malzemeler

  • Kuru maya
  • Ilık su

Uygulanışı

1

1 paket kuru mayayı 1 bardak ılık su içerisinde eritin.

2

Sonra mayalı suyu saç diplerinize masaj yaparak uygulayın.

3

Saçınızda 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayıp ardından duş alabilirsiniz.

4

Bu kolay tarif saç dökülmesine kesin çözüm bulmanız da yardımcı olacaktır.

Bu tarifler saç dökülmesi ve saçkıran sorunları için kullanılabilir. Ancak öncelikle bir doktor tavsiyesi almanız gerekmektedir. Bir yandan doktorun önerilerini uygulayıp bir yandan da bu tarifleri uygulayarak saç dökülmesinden kurtulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.