Suna Dumankaya’dan kuru ciltler için nemlendirici tarifi

0

kuru ciltler içinKuru ciltlerin nem dengesinin her zaman korunması gerekir. Aksi halde cildiniz zamanla solar, daha fazla kuruyarak, kırışıklıkların daha erken dönemde olmasına neden olur. Kuru ciltler için nemlendirici Suna Dumankaya maskesiyle cildinizin nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Cildinizin nem dengesi sağlandığında, yumuşak ve pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz. Cilt bakımı konusunda maskelerin düzenli olarak yapılması, yaşlanma etkilerinin geciktirilmesini sağlar. Kuru ciltleri nemlendirmek için hazırlayacağımız bu maskede bulunan malzemeler sayesinde, kış aylarında bile cildinizin nemini koruyabileceksiniz. Tüm malzemeleri her an elinizin altında bulacağınızdan maliyeti bile oldukça düşüktür. Üstelik hazırlanması oldukça kolaydır.

Kuru ciltleri için nemlendirici Suna Dumankaya maskesinin hazırlanması

Malzemeler

  • 1 adet yumurta sarısı
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • Yarım avakado
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı badem yağı

Hazırlanışı

Malzemelerin tamamını blenderin içine koyun. Bunların hepsini güzelce karıştırın. Daha sonra karışımı uygun bir kâsenin içine dökün. Tahta bir kaşık yardımıyla malzemeler krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Cildinizi nemlendirmek için kullanabileceğiniz maske hazırlandı. Şimdi kullanımına geçebilirsiniz.

Kullanımı

Maskeyi yüzünüze bir fırça yardımıyla ya da pamukla nazikçe sürün. Nemlendirici maskenin cildinizde 15 dakika kadar bekletilmesi yeterlidir. Daha sonra ılık suyla yıkayarak maskeyi temizleyebilirsiniz. Yüzünüze sürdüğünüz maskeden boyun bölgesine de sürebilirsiniz. Haftada 1-2 kez uygulayacağınız bu maske sayesinde cildinizin nem dengesini koruyacağına şahit olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.