Suna Dumankaya’dan siyah noktalar için tarifler

0
yüz
siyah noktalar için

Cilt dokusunda meydana gele siyah noktalar, dengesiz beslenmenin yanı sıra yanlış kullanılmış cilt ürünleri nedeni ile de meydana gelebilir.

Siyah noktaları temizleyici maske

Eğer ciltte oluşan siyah noktalar zamanında tedavi edilmez ise bu siyah noktalar zaman içinde sivilce haline gelebilir. Eğer bunu istemiyorsanız siyah noktalarınız sivilce haline gelmeden tedbir almalısınız. Bu aşamada siyah noktalar için yapacağınız temizleyici maske için malzemeler,
1 çay kaşığı kastil sabunu
1 damla çay ağacı ya da kekik yağı olacak. Bu malzemeleri karıştırarak cilt temizliğiniz için her gün düzenli olarak kullanın.

Siyah noktalar için doğal maske

Bir tatlı kaşığı yoğurt ile 10 damla limon suyunu karıştırın ve yüzünüze sürün. İki saat bekleyip ılık su ile yıkayın. Haftada iki kez kullanabileceğiniz bu maske son derece hafif bir içeriğe sahiptir ve siyah noktalar kadar lekelere de iyi gelir.

Siyah Noktalar İçin Yulaf Ezmesi

Siyah nokta tedavisi sırasında yulaf ezmesinin etkisi bilinen bir gerçektir. Yulaf ezmesini pişirip suyunu süzdükten sonra kalan yulafları ezin. Elde ettiğiniz bu posayı yüzünüze sürün. On beş dakika yüzünüzde bekleyen maskeyi, sürenin sonunda ılık su ile yıkayın. Bu maske sadece siyah noktaları temizlemek ile kalmaz. Aynı zamanda cildi derinlemesine temizler. Yulaf maskesini yüzünüze olduğu gibi tüm vücudunuza da uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.