Süt maskesi nasıl yapılır?

0
Bir bardak süt
Süt

Herkes cildini cilt bakım ürünleri ile güzelleştirmeyi sever ancak sert kimyasallar ve uçuk fiyat etiketleri istemez. Eğer temiz, capcanlı bir cilt istiyorsanız muhtemelen ihtiyacınız olan her şey mutfağınızda mevcut ve sütlü yüz maskesi ile tanışma vaktiniz gelmiş. Sütlü yüz maskesi kuru cildinizi yeniden canlandırmak için bulunmaz bir fırsat sunuyor.

Sütlü yüz maskesi için gereken malzemeler

  • Yarım su bardağı esmer şeker
  • 3 yemek kaşığı az yağlı süt
  • 1 yemek kaşığı doğal bal
  • 1 salatalık

Sütlü yüz maskesi yapılışı

  1. Yarım su bardağı esmer şekeri bir kaseye koyun. Esmer şeker içinde dünyadaki en iyi yağlardan bazıları vardır ve birçok cilt bakım ürününün üretiminde esmer şeker kullanılır. Yalnızca çok güzel tatlı ve hoş kokulu değildir, cildinizi nemlendirir, yeniden canlandırır ve üzerindeki ölü hücre tabakasını atmasına yardımcı olur.
  2. Esmer şekerin üzerine 3 yemek kaşığı az yağlı sütü ekleyin. Sütteki laktik asit cildi rahatlatır, kuru ve yıpranmış ciltleri yumuşatır. Süt hem kırışıklıkları sıkılaştırıp cilt gözeneklerini temizlerken hem de cildinizi nemlendirir.
  3. Esmer şeker ve süt karışımının üzerine 1 yemek kaşığı doğal balı ekleyin. Bal yüzyıllardır doğal tedavilerin bir parçası olarak kullanılmaktadır. Özellikle ciltteki inflamasyonu ve ödemi azaltır, cilde genç ve güzel bir görünüm kazandırır.
  4. Gözlerinizin üzerine yerleştirmek için iki dilim salatalık kesin. Salatalık cildinizdeki gözeneklerin küçülmesini sağlar ve cilt pH’ınız ile aynı asitlik derecesinde olduğu için cildinizin doğal savunma mekanizmalarını bozmaz. Ayrıca sivilce oluşumunu da önlemeye yardımcı olur.
  5. Yüzünüz ve boynunuzu nazikçe yıkayın ve havlu ile kurulayın. Sütlü yüz maskesini yüzünüze ve boynunuza, birkaç dakika nazikçe masaj yaparak uygulayın. Dilimlediğiniz salatalıkları gözlerinizin üzerine yerleştirin ve 20 dakika uzanarak rahatlayın. Daha sonra cildinizi ılık su ile durulayın, yumuşak bir havlu ile kurulayın

İpuçları ve uyarılar

  • Sütlü yüz maskesini buzdolabında 1 hafta boyunca saklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.