Sütyen seçimi nasıl yapılmalıdır?

0
Sütyen
Sütyen seçimi

Sütyen satın alırken bazılarımız çok dikkatli bir araştırma yaparken bazılarımız hızla seçimini yapıyor. Peki kullandığımız sütyenler göğüslerimiz için gerçekten uygun mu? Sürekli kullanımda yanlış seçtiğimiz göğüslere uygun olmayan sütyenler zamanla göğüs yapımızda değişikliklere neden oluyor. Ayrıca giysilerimizin içinde görünmese de sütyenler düzgün olmayan şekilleriyle beden görünüşümüzü de bozuyor.

Dolayısı ile kaç beden sütyen kullandığımızı iyi tayin etmeliyiz. Ayrıca göğüs ölçüleri de zamanla değişebilir. Bazı durumlarda beden aralıkları artıp azalabilir. Bunların da takibini iyi yapmalıyız.

Her 10 kadından 7 si kendi beden ölçüsü hakkında yanlış kanılara sahipken doğru bedeni giydiğimizden çok da emin olmamalıyız. Ayrıca sütyen alırken sütyenin modelinin de göğüslerimize uygun olup olmadığını sorgulamamız gerekir.

Eğer göğüslerinizde sarkma varsa veya sarkmasını önlemek istiyorsanız balenli sütyenlere yönelin. Göğüsleriniz küçükse destekli sütyenler işinizi görecektir. Böylece göğüslerinizi olduğundan bir beden daha büyük gösterme imkanınız da olur. Bunlar tabii ki genel kurallardır. Kişisel olarak hangi sütyeni kullanmanız gerektiği konusunda satış danışmanından yardım alabilirsiniz. Kendinize özel doğru sütyeni sorgulamanız göğüslerinizin ilerleyen dönemlerde aynı güzelliğiyle kalmasına yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.