Tıkanmış gözenekleri açmak için en iyi maskeler

| 2015/04/01 | 0 Comments
Yüz

Tıkanmış gözenekler

Ciltteki aşırı yağ üretimi, çok terleme, makyaj malzemeleri gibi etmenler cilt gözeneklerinizin kapanmasına ve bunun sonucu olarak siyah noktalara, sivilcelere neden olabilir. Cilt gözeneklerini açmak için en iyi maskeleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Cildinizde bir süre bekletilen cilt maskeleri cilt gözeneklerini açmak için çok iyi bir yoldur. Gözenekleri açmanın yanında cildinizi yumuşatır, güzelleştirir ve beslerler, ayrıca evinizde zaten bulunan malzemelerle kolayca yapılabilirler.

Kepekli yüz maskesi

Kepek tıkanmış cilt gözeneklerini açmak için kullanılabilir. Eşit miktarda kepek ile kabartma tozu ve suyu karıştırın. Daha sonra oluşan karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Bekleme süresi dolduktan sonra kepekli yüz maskesini durulamak için 1’e 8 oranında sulandırılmış elma sirkesi kullanın.

Gül suyu ve salatalık

Salatalığı soyun ve blenderdan geçirin. Daha sonra gül suyu ile bir kaseye koyun ve karıştırın. Gül suyu ve salatalık püresinin eşit miktarda olması gereklidir. İyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra serin su ile durulayın.

Zerdeçal tozu ve un

Eşit miktarda zerdeçal tozu ve unu karıştırarak da evde yüz maskesi yapabilirsiniz. Kullandığınız unun tam buğday unu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu karışım yüze uygulanıp 10 dakika beklendikten sonra ılık su ile durulanmalıdır.

Etiketler: ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir