Tıraş sonrası bacak bakımı

0

bacaklarını tıraşlayan kadınTıraş sonrası bacaklarınızın pürüzsüzlüğünü korumak için nemlendirici krem ve losyonlar kullanılmasından daha fazlasını gerekir. Uygun tıraş yöntemleri de  pürüzsüz ve kusursuz bacaklara ulaşmanıza yardımcı olmak için gereklidir.

1

Bacaklarınızı yumuşak tutmak için tıraş öncesi ve sonrası bacaklarınızı nemlendirin. Saf aloe vera jel bacaklarınızı jilet darbelerine, tahriş ve kıl dönmesine karşı için en güvenli ve en etkili yollarından biridir. Aloe vera ve diğer doğal nemlendiriciler cildinizi pürüzsüz tutmaya yardımcı olacaktır.

2

Tıraş sonrası bacaklarınızı pürüzsüz tutmak için, birden fazla bıçakları bulunan bir özellikte, keskin bir jilet kullanın. Ucuz bir tek bıçaklı tıraş bıçağı veya kör bıçaklar cildinizi tahriş eder ve kılları kökünden kesmez. Cilde daha yakından temas edecek tıraş bıçaklarını tercih edin.

3

İlk olarak birkaç dakika ılık suda bacaklarınızı ıslatın. Sıcak suda kıl kökleri açılır ve daha iyi bir tıraş elde etmenizi sağlar. Aslında en ideal zaman banyo veya duş aldığınız esnalarda oluşur.  Su aynı zamanda bacak kıllarını yumuşatır ve daha kolay tıraş sağlar.

4

Cildinize karşı nazik olun ve baskı uygulamayın. Tıraşı ayak bileğinden başlatın ve kılların büyüme yönünün tersi yönünde tıraş bıçağını tutun.

5

Tıraş bitirdikten sonra tüm jellerden, sabundan veya losyonlardan bacaklarınızı arındırmak için iyice durulayın.

6

Tıraş bitirdikten sonra yavaşça bacaklarını kurulayın. Bunun için emici ve kalın bir havlu tercih edin.  Sert havlular cildinizi tahriş eder ve cildinizin pürüzsüzlüğünü bozar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.