Tıraş sonrası deri döküntüleri

| 2012/09/21 | 0 Comments
Tıraş sonrası bacaklar

Tıraş sonrası

Eğer çok hassas bir cilde sahipseniz koltukaltı tıraşı sonrası döküntü ile karşılaşabilirsiniz Buna “jilet yanıkları” da denir. Bu döküntü ile birlikte hafif yanma ve karıncalanma hissi de oluşabilmektedir. Bu tarz tahrişlerin etkilerini azaltmak için uygulayabileceğiniz birkaç pratik adım bulunuyor.

 
Nelere ihtiyacımız var?

Aloe vera yada çayağacı yağı
E vitamini yağı

Tıraş sonrası deri döküntülerini gidermek için

1

Koltukaltı tıraşı yapıldıktan sonra koltuk altı bölgenizi kurulayın ve sonra doğrudan E vitamini yağı kullanın. E vitamini anında cildinizi yeniler ve deri döküntülerinin yavaşlamasını sağlar.

2

Tahrişin meydana getireceği yanmaları önlemek için bölgeye aloe vera uygulayın. Eğer elinizde aloe yoksa, çay ağacı yağı da bölgede soğutma yapmak için etkilidir ve yeni cilt oluşumunu hızlandırır.

3

Beslenmenize daha fazla C vitamini ekleyin. C vitamini cilt sağlığı ve beslenme söz konusu olduğunda, önemli bir vitamindir. C vitaminini kapsül halinde alabileceğiniz gibi bir bardak portakal suyu içerek de C vitamini ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. C vitamini cildin kendini yenilemesi ve döküntüleri azaltması için mucizevi bir etkiye sahiptir.

Etiketler: , , , ,

Kategori: Cilt Sorunları, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.