Tırnak ayrılması nasıl durdurulur?

0
El ve tırnak bakımı
Tırnak ayrılması nasıl durdurulur

Tırnak ayrılması çok acı verebilir. Tırnak ayrılması genellikle tırnak ucundan başlar ve acımaya tırnak yatağından manikür yapılan bölgelere doğru uzanabilir. Uygun bakım olmazsa, bölünen tırnak daha fazla acıya yol açar. Uygun bakımın yapıldığı durumlarda tırnak ayrılması nedeni ile tırnak yatağı içinde enfeksiyona neden olabilir. Tırnak bölünmesi nedeni ile acı çeksek de yaşamımıza devam etmek zorundayız fakat tırnak ayrılmasını durdurmak da yapacağımız birtakım uygulamalar ve bazı tedaviler ile bu bölünmeyi durdurabilir ve tırnak bölünmelerini önleyebiliriz.

Tırnak ayrılmasını durdurmak için malzemeler

  • Aseton
  • Pamuk topları
  • İspirto
  • İnce filtre kahve
  • Makas
  • Tırnak cilası
  • Tırnak makası
  • Tırnak törpüsü

Tırnak ayrılmasını durdurmak için adımlar

1

Eğer bölünen tırnağınızda oje veya tırnak cilası varsa, bir parça pamuk üzerine tırnak cilası çıkarıcı dökerek bölünmüş tırnak üzerindeki ojeyi çıkarın. Tırnak tamamen temizlenene tırnak çivisi kadar yavaşça ovun.

2

Tırnaklarınızda Enfeksiyon oluşmasını önlemek için tırnak çivisi üzerine sardığınız pamuk toplarını mutlaka alkol veya ispirto ile dezenfekte edin.

3

Bir makas ile kahve filtresinden tırnağınızın tamamını kapatacak kadar bir parça kesin. Kestiğiniz filtre parçası tırnak çivisi gibi hareket ettirerek tırnağınızın ölçüsün tam olarak alın.

4

Kırık tırnağın üzerine bir kat oje sürün. Tırnağınızın boyutuna göre kestiğiniz kahve filtresi parçasını oje kurumadan yavaşça yapıştırın. Kahve filtre parçasını oje iyice kuruyup, yapışana kadar bekletin, filtre parçası bölünmüş tırnağınızın üzerinde koruyucu bir parça olarak kalacak ve tırnağınızı dış etkenlerden koruyacaktır.

5

Bölünmüş tırnağınızın üzerine yapıştırdığınız filtre parçasının üzerine yeni bir oje sürün ve iyice kurumasını bekleyin. Bu işlem tırnağınızdaki bölünme daha da artmasın diye yapılır.

6

Şayet kestiğiniz parça tırnağınızın ucunu kapatıyorsa tırnak makası kullanarak, kahve filtresinin uzun gelen kısımlarını kesir. Daha sonra da bir törpü ile uçlarını düzelterek pürüzsüz hale getirin.

7

Bölünmüş tırnağınıza sürdüğünüz oje her zaman kullandığınız sabit renkli bir oje olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.