Tırnak sararması hakkında

0
güzel eller
Tırnak sararması

Tırnak sararmasının bir çok nedeni olabilir. Çeşitli iç hastalıklar ve dış etkenler tırnaklarda sararmaya sebep olabilmektedir. Bunun yanında düzensiz ve dengesiz beslenme de tırnak sararmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bazen tırnaklar sararmakla kalmaz daha kolay kırılır hale gelir yada soyulmaya başlar. Bu durumun önüne geçilmezse zamanla bu görünüm kalıcı bir hal alır ve ellerinizde kötü bir görüntüye yol açar.

1

Tırnak sararmasını basit bir yöntemle düzeltebilirsiniz. Bir miktar suyu bir kaba koyun. Üzerinde sıktığınız bir limonun suyunu ekleyin. Ellerinizi bu suya daldırın ve bekleyin.

2

Bunun yanında eğer tırnaklarınız kırılıyorsa tırnaklarınızın dip kısımlarına vazelin sürüp tırnaklarınızı besleyebilirsiniz. Vazelin tırnakları kuvvetlendirici özelliğe sahiptir. Ayrıca çeşitli tırnak besleyicilerin içinde bulunan bazı maddeler tırnaklar için çok faydalı sayılmaz. Vazelin bu maddeleri içermediği için de doğal bir bakım ile tırnaklara nüfuz eder. Bunun yanında vazelinin nemlendirici etkisi de vardır. Tırnaklarınızın elastikiyetini yitirmelerini vazelin yardımıyla önleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.