Tırnak sararması nedenleri ve çözümü

0
Tırnak bakımı
Tırnak sararması nedenleri

Uzun, cilalı ve bakımlı tırnaklar güzelliğiniz için çok önemlidir. Ancak tırnakların sararması zaman zaman çok rahatsız edici olabilir ve ellerinizi gizlemek istersiniz. Çünkü sarı tırnaklar görüntü olarak çirkin dururlar. Aynı zamanda sarı tırnakların sağlıksız bir görüntü verirler. Sarı tırnaklardan nasıl kurtuluruz. Önce tırnaklar neden sararır ona bakmak lazım. Çünkü tırnakların neden sarardığını bilmedin tırnak sarılığını gidermek mümkün olmayabilir. Tırnakların sararmasına çok koyu ojeler, sigara, çamaşır suyu (klorak) veya bir tırnak mantarı neden olur. Sarı tırnaklardan nasıl kurtuluruz, eski parlaklığını nasıl geri getiririz onu öğrenmek gerekir. Sarı tırnaklardan kurtulmak için evimizde bulunan malzemeleri kullanabilir ve kendimiz evimizde, sarı tırnaklardan kurtulmak için ilaç yapabiliriz.

Tırnaklarınız birçok nedenden dolayı sarı lekeli olabilir. Tırnağın sararmasının nedenleri arasında nikotin, çok koyu ojeler, çamaşır suyu ve tırnak cilası vardır. Tırnağın neden sarardığını öğrendik. Şimdi de sarı tırnağa nasıl eski haline ve parlaklığına getiririz ona bakalım.

Tırnak sararmasını gidermek için malzemeler

 • Tırnak tampon
 • Su
 • Çanak
 • Aseton (tırnak cilası çıkarıcı)
 • Pamuk topları
 • Limon uçucu yağı
 • Sıvı el sabunu
 • Temizleyici tablet Protez
 • Diş macunu
 • Diş fırçası
 • Limon
 • Kabartma tozu
 • Yüzde 3 hidrojen peroksit

Tırnak sararmasını gidermek için adımlar

1

Tırnaklarınız için yumuşak bez ve tırnak temizleyici şeylerle silin ve temizleyin. Yeni oluşmuş ve tırnağa henüz yerleşmemiş sarı lekeleri çıkarmaya yardım eder.

2

Tırnağınızı, pamuğa damlattığınız tırnak cilası çıkarıcı ile hafifçe fırçalayın. Bir kase ılık su alın ve içine yaklaşık 5 damla uçucu limon yağı ekleyin. Yaklaşık 10 dakika boyunca su içinde tırnaklarınızı bekletin. Tırnaklarınız üzerindeki sarı lekeler gidene kadar her gün bu tedaviyi tekrarlayın.

3

Bir kase ılık suyun içine yaklaşık 3 (üç) damlı sıvı el sabunu dökün. Sonra ellerinizi 10 dakika boyunca sabunlu suyun içinde bekletin. Tırnağınızdaki sarı lekeler gidene kadar günde 4 kez bu tedavi kadar tekrarlayın.

4

Bir kabın içine sıcak su koyun ve sıcak suyun içine bir tablet diş protez temizleyici tablet atın. Protez temizleyici tablet eridikten sonra suyu soğumaya bırakın. Karışım soğuduktan sonra, yaklaşık 10 dakika boyunca kapta tırnaklarınızı bekletin. Tırnağınızdaki sarı lekeler gidene kadar günde 3 kez bu tedaviyi kadar tekrarlayın.

5

Tırnaklarınız eski bir diş fırçası ve diş macunu beraber fırçalayın. Yaklaşık 5 (beş) dakika tırnaklarınızı fırçaladıktan sonra tırnaklarınızın üzerindeki diş macunu kalıntılarını temizlemek için ılık su ile durulayın. Tırnaklarınızı fırçalama işlemini sarı lekeler kaybolana kadar günde iki kez tekrar edin.

6

Bir kase ılık suyu içine 1 çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Tırnaklarınızı yaklaşık 10 dakika boyunca limonlu suda bekletin. Daha sonra bir dilim limon kesip tırnakların üzerine hafifçe sürün. Tırnaklarınızın üzerindeki sarı lekeler gidene kadar her gün bu tedaviyi tekrarlayın.

7

Bir kase suyun içine 3 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı kabartma tozu ekleyin, yüzde 3 hidrojen peroksit ile karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı tırnaklarınıza eski bir diş fırçası ile sürün. Karışımı yavaşça ve yedirerek sürün ve 5 – 10 dakika tırnaklara nüfuz etmesi için bekleyin. Tırnaklarınızdaki sarı lekeler gidene kadar bu işleme her gün iki kere tekrar edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.