Tırnakların çabuk uzaması için ne yapmalı?

0
Tırnaklar
Tırnakların çabuk uzaması için

Yüzyıllar önce Çinli kadınlar tırnaklarını 25 cm kadar uzatabiliyordu. Günümüzde ise bu hızlı yaşantımızda oturup tırnaklarımızın uzamasını bekleyemeyiz peki o zaman tırnakların çabuk uzaması için ne yapmalı? Meşgul ve aktif bir kadının bile uygulayabileceği, basit ama kullanışlı yöntemler ile tırnaklarınızın çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz.

Tırnakların çabuk uzaması için yapılması gerekenler

  • Tırnaklarınızın daha hızlı uzaması için yapabileceğiniz ilk şey onlara bakım yapmak ve sağlıklı olmalarını sağlamaktır. Tırnaklar her ay ortalama 30 mm uzarlar ancak tırnakların daha fazla uzamasını engelleyen şey tırnaklara dışarıda gelen hasar ve kötü tırnak bakımıdır. Tırnaklarınıza nasıl baktığınız kendinize nasıl baktığınızla alakalıdır. Doktorların hastalarında ilk baktıkları yer genelde tırnaklarıdır ve tırnaklar bir kişinin genel sağlık durumu hakkında kaba bir fikir verebilir.
  • Tırnaklarınıza törpü ile şekil verirken köşelerini yuvarlak şekilde törpüleyin. Bunun yanında bir sağa bir sola törpülemek yerine hep aynı yöne doğru törpüleyin. Birden çok yöne törpülemek tırnağa zarar veren, çok sık yapılan bir hatadır. Tırnağınızın kenarındaki derileri geri doğru itmeden önce ellerinizi ılık suda bekletmek tırnak yatağınıza zarar gelmesini engeller. ,
  • Tırnaklarınıza ellerinizde kullandığınız krem ile bakım yapın. Tırnaklarınızı sürekli ojeli tutmak onları kırılmaktan, yırtılmaktan veya ayrılmaktan korur. Manikür yaparken tırnağınızın geniş ve yuvarlak şekilli olmasına çalışın bu şekilde dış etkilere karşı daha güçlü kalacaktır. Yağlı bir tırnak cilası veya oje çıkarıcı kullanmak da tırnaklarınızı güçlendirmeye yardımcı olur.
  • Tırnaklarda soyulma, ayrılma, kırılganlık gibi sorunlara yol açan vitamin eksikliklerinden korunmak için dengeli bir beslenme rejimi uygulayın. Siz ne kadar iyi beslenirseniz tırnaklarınızın uzaması da o kadar çabuk olacak, tırnak sağlığınız da genel sağlığınız ile birlikte daha iyileşecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.