Tüm cilt tipleri için tereyağlı yüz maskesi tarifleri

| 2012/10/21 | 0 Comments

 

Tereyağlı yüz bakımı

Tereyağlı yüz maskesi

İster inanın ister inanmayın, eski moda tereyağı mükemmel yüz maskelerinin tabanını oluşturur. Yağlı ciltler için yüz maskesi olarak uygun olmadığı da doğru değildir. Eğer doğru kombinasyonu oluşturursanız cildinizin kuru ve yağlı olması önemli olmayacaktır. Evde tereyağı ile bitkisel bakım yapmak çok eğlenceli olabilir. Tereyağı bitkisel bakım ürünlerine göre hem ucuz hem de doğaldır.

Tereyağlı yüz maskesi malzemeleri

 

  • 1 yemek kaşığı yumuşamış tereyağı
  • Büyük çilek (normal ciltler için)
  • 1/4 küçük salatalık (koyu halkalar için)
  • 1 yemek kaşığı limon suyu (yağlı ciltler için)
  • Bir yumurta sarısı (kuru ciltler için)

 

(Eğer blenderınız yoksa çatal yardımıyla malzemeleri ezebilirsiniz. )

Tereyağlı yüz maskesi yapılışı

Blendera 1 çorba kaşığı terayağı koyun. Tereyağı A vitamininin mükemmel bir kaynağıdır. Hassas, hasarlı veya güneş yanığı olan ciltler için de mükemmel bir cilt bakımı yapar.

 

tereyağı

tereyağı

Normal ciltler için tereyağlı yüz maskesi

Terayağının üstüne bir büyük çilek ekleyin. Çilek alfa-hidroksi asitleri yüksek olan bir meyvedir. Alfa-hidroksi asitler kırışıklık azaltılması ve önlenmesi, yaşlanma sürecinin yavaşlaması konusunda cilt bakımını tamamlayıcı özelliğe sahiptir.

Koyu halkalar için tereyağlı yüz maskesi

Salatalık sadece gözlerdeki koyu halkaları iyileştirmekle kalmaz yüzdeki şişkinlikleri de indirir. Salatalık doğal koruyucu özelliği ile yüzüne zarar vermeden temizler. Bu nedenle bitkisel bakım için tercih edilen bir malzemedir. Maskenizi sürdükten sonra gözlerinizi korumak için iki ince dilim kesilmiş salatalığı gözlerinizin üzerine koyun. 

Yağlı ciltler için tereyağlı yüz maskesi

Eğer yağlı ciltler için formüle edilmiş bir tereyağlı yüz maskesi yapmak isterseniz blender içine 1 yemek kaşığı taze limon suyu ekleyin. Limon cildi aşırı kurutmadan temizler. Bitkisel bakımda tercih edilen doğal bir malzemedir. Limon ayrıca siyah noktalara da iyi gelecektir. Siyah noktalarınız varsa ve cildiniz yağlıysa bitkisel bakım için limon suyunu kullanmayı ihmal etmeyin.

Kuru ciltler için tereyağlı yüz maskesi

Eğer kuru bir cildiniz varsa tereyağlı yüz maskesi için yumurtayı seçmelisiniz. Blenderın içine bir yumurta sarısı ekleyin. Yumurta yüksek miktarda albumin içerir. Yumurta sarısı, kuru cildi nemlendirmek ve gözenekleri sıkılaştırmak için çok iyidir. Ayrıca ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Eğer kuru bir cilde sahipseniz bitkisel bakım yaparken yumurta içeren tarifleri tercih etmelisiniz.

Tüm malzemeleri blenderda karıştırın veya çatalla ezin. Şimdi tereyağlı yüz maskesi hazır ve bitkisel bakıma geçebiliriz. Hangi bitkisel bakımı uygulayacak olursanız olun kesinlikle ilk olarak yüzünüzü yıkayıp temizlemelisiniz. Ardından maskenizi sürebilirsiniz. Tereyağlı yüz maskesi yüzde 10 15 dakika bekletilmelidir. Ardından yüzünüzü yıkayarak bitkisel bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Etiketler: , , , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.